rollerclubromania

Competitions with pigeons in Romania.

REZULTATE CONCURS

 

 

               REZULTATE CONCURSURI 2017

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

 

CLASAMENT FINAL TINERET 2017

NR.

CRT.

CRESCATOR

ETAPA 1

ETAPA 2

ETAPA 3

ETAPE BAREM

TOTAL

PUNCTE

1.

PURDA CALIN

216 P.

213 P.

377 P.

0-0-0

806

2.

NAGY ARPAD

120 P.

167 P.

349 P.

0-0-0

636

3.

BROSCOI ADRIAN

299 P.

275 P.

55 P.

0-0-0

629

4.

CRISAN CLAUDIU

172 P.

229 P.

129 P.

0-0-0

530

5.

NADASAN COSMIN

188 P.

32 P.

55 P.

0-0-0

275

6.

BUTNAR ALIN

131 P.

35 P.

108 P.

0-0-0

274

7.

LOPADEAN MARIUS

140 P.

111 P.

19 P.

0-0-0

270

8.

CORUJAN ANDREI

101 P.

77 P.

43 P.

0-0-0

221

9.

ROHOZNEANU PETRU

72 P.

35 P.

35 P.

0-0-0

142

10.

NOGYOSI ROBERT

76 P.

48 P.

17 P.

0-0-0

141

11.

HADARAU VLAD

1 P.

46 P.

93 P.

0-0-0

140

12.

PRECUP NICOLAE

19 P.

6 P.

110 P.

0-0-0

135

13.

BARABAS GABRIEL

13.P

44 P.

76 P.

0-0-0

133

14.

RADUTI ALIN

27 P.

24 P.

77 P.

0-0-0

128

15.

BANASILA LUCAS

16 P.

81 P.

22 P.

0-0-0

119

16.

ROSTAS FLORIN

21 P.

41 P.

14 P.

0-0-0

76

16.

PETRISOR SORIN

10 P.

16 P.

20 P.

0-0-0

46


  

ETAPA 3 TINERET 2017

 

NR.

CRT

CRESCATOR

TIMP

DE ZBOR

MARE INALTIME

JOC SCURT

<2M

JOC LUNG > 2M

Joc pe 2 parti

BONUS

ASEZ.

SIMULT.

BAREM

PUNCT.

TOTAL

1.

PURDA

 CALIN

37

Min.

-

38

76

7

-

Nu

377 p.

2.

NAGY

ARPAD

21

 min.

-

69

25

32

20

Nu

349 p.

3.

CRISAN

CLAUDIU

43

Min.

-

13

24

-

20

Nu

129 p.

4.

PRECUP

NICOLAE

50

Min.

-

-

15

10

-

Nu

110 p.

5.

BUTNAR

ALIN

25

Min.

-

49

6

7

-

Nu

108 p.

6.

HADARAU

VLAD

37

Min.

-

69

6

-

-

Nu

93 p.

7.

RADUTI

ALIN

10

 Min.

-

29

12

-

-

Nu

77 p.

8.

BARABAS

GABRIEL

25

Min.

-

47

2

-

20

Nu

76 p.

9.

BROSCOI

ADRIAN

47

Min.

-

2

7

5

-

Nu

55 p.

9.

NADASAN

COSMIN

6

Min.

-

25

5

2

-

Nu

55 p.

10.

CORUJAN

ANDREI

7

Min.

-

31

3

-

-

Nu

43 p.

11.

ROHOZNEANU

PETRU

12

Min.

-

23

3

-

-

Nu

35 p.

12.

BANASILA

LUCAS

9

Min.

-

6

4

-

-

Nu

22 p.

13.

PETRISOR

SORIN

32

Min.

-

16

1

-

-

Nu

20 p.

14.

LOPADEAN

MARIUS

19

Min.

-

19

-

-

-

Nu

19 p.

15.

NOGYOSI

ROBERT

55

Min.

-

17

-

-

-

Nu

17 p.

16.

ROSTAS

FLORIN

9

Min.

-

2

3

-

-

Nu

14 p.


 

ETAPA 2 TINERET 2017

 

NR.

CRT

CRESCATOR

TIMP

DE ZBOR

MARE INALTIME

JOC SCURT

<2M

JOC LUNG > 2M

Joc pe 2 parti

BONUS

ASEZ.

SIMULT.

BAREM

PUNCT.

TOTAL

1.

BROSCOI

ADRIAN

64

Min.

-

127

22

12

-

Nu

275 p.

2.

CRISAN

CLAUDIU

102

 min.

-

93

29

-

20

Nu

229 p.

3.

PURDA

CALIN

48

Min.

-

21

43

4

 

Nu

213 p.

4.

NAGY

ARPAD

11

Min.

-

36

24

7

-

Nu

167 p.

5.

LOPADEAN

MARIUS

51

Min.

-

31

20

 

-

Nu

111 p.

6.

BANASILA

LUCAS

13

Min.

-

37

11

 

-

Nu

81 p.

7.

CORUJAN

ANDREI

19

 Min.

-

32

5

1

20

Nu

77 p.

8.

NOGYOSI

ROBERT

71

Min.

3 min.

28

5

-

-

Nu

54 p.

9.

HADARAU

VLAD

43

Min.

-

46

-

-

-

Nu

46 p.

10.

BARABAS

GABRIEL

87

Min.

14 min.

16

-

-

-

Nu

44 p.

11.

ROSTAS

FLORIN

32

Min.

-

13

2

-

20

Nu

41 p.

12.

BUTNAR

ALIN

8

Min.

-

12

2

3

-

Nu

35 p.

12.

ROHOZNEANU

PETRU

8

Min.

-

23

3

-

-

Nu

35 p.

 13.

 NADASAN

COSMIN 

 13

Min. 

 - 28 1 - - Nu 32 p.

14.

RADUTI

ALIN

27

Min.

-

16

2

-

-

Nu

24 p.

15.

PETRISOR

SORIN

27

Min.

-

16

-

-

-

Nu

16 p.

16.

PRECUP

NICOLAE **

12

Min.

-

2

1

-

-

Nu

6 p.


 ** ATAC DE RAPITOARE

ETAPA 1 TINERET 2017

 

NR.

CRT

CRESCATOR

TIMP

DE ZBOR

MARE INALTIME

JOC SCURT

<2M

JOC LUNG > 2M

Joc pe 2 parti

BONUS

ASEZ.

SIMULT.

BAREM

PUNCT.

TOTAL

1.

BROSCOI

ADRIAN

91

Min.

-

117

13

26

-

Nu

299 p.

2.

PURDA

CALIN

27

 min.

-

20

49

-

-

Nu

216 p.

3.

NADASAN

COSMIN

17

Min.

-

29

31

3

20

Nu

188 p.

4.

CRISAN

CLAUDIU

106

Min.

-

76

24

-

-

Nu

172 p.

5.

LOPADEAN

MARIUS

56

Min.

-

47

22

1

-

Nu

140 p.

6.

BUTNAR

ALIN

52

Min.

-

17

16

10

-

Nu

131 p.

7.

NAGY

ARPAD

16 min.

-

18

18

6

-

Nu

120 p.

8.

NOGYOSI

ROBERT

17

Min.

-

44

8

-

-

Nu

76 p.

9.

ROHOZNEANU

PETRU

17

Min.

-

40

3

-

20

Nu

72 p.

10.

RADUTI

ALIN

16

Min.

-

11

4

-

-

Nu

27 p.

11.

ROSTAS

FLORIN

18

Min.

-

1

-

-

20

Nu

21 p.

12.

PRECUP

NICOLAE

16

Min.

-

11

2

-

-

Nu

19 p.

13.

BANASILA

LUCAS

25

Min.

-

8

2

-

-

Nu

16 p.

14.

BARABAS

GABRIEL

14

Min.

-

13

-

-

-

Nu

13 p.

15.

PETRISOR

SORIN

17

Min.

-

6

1

-

-

Nu

10 p.

16.

HADARAU

VLAD

19

Min.

-

1

-

-

-

Nu

1 p.

 

 

 CLASAMENT FINAL MATURI

Nr.

Crt.

Concurent

Et. 1

Et.2

Et.3

Barem

Total

1.

Hadarau Vlad

19

405

217

0-1-0

641

2.

Purda Calin

68

147

326

0-0-1

541

3.

Nadasan Cosmin

0

359

72

0-1-0

431

4.

Nagy Arpad

168

240

101

0-0-0

509

5.

Crisan Claudiu

254

168

80

0-0-0

502

6.

Precup Nicolae

6

81

287

0-0-0

374

7.

Rohozneanu Petru

113

75

130

0-0-0

318

8.

Lopadean Marius

98

117

88

0-0-0

303

9.

Barabas Gabriel

107

4

171

0-0-0

282

10.

Corujan Andrei

70

79

107

0-0-0

256

11.

Broscoi Adrian

38

175

18

0-0-0

231

12.

Szekely Peter

39

93

79

0-0-0

211

13.

Butnar Alin

11

137

25

0-0-0

173

14.

Rostas Florin

1

156

6

0-0-0

163

15.

Nogyosi Robert

7

43

74

0-0-0

124

16.

Petrisor Sorin

24

20

26

0-0-0

70

17.

Raduti Alin

-

28

29

0-0-0

57

 

 

 GRUPA ROLLER

 

RASA JUCATOR DE GALATI 

ETAPA 3 MATURI

 

Loc                                                                  

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj                               pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1

Purda

Calin

  96

 min

    23

min

    46

   48

8

     40

  280

  Da

 326

  2.

Precup

Nicolae

 54

 min

  -

  -

     105

     23

     18

    287

  Nu

 287

3.

Hadarau

Vlad

52

Min.

-

20

31

34

6

197

Nu

217

4.

Barabas

Gabriel

162

Min.

-

-

82

21

1

171

Nu

171

  5.

Rohozneanu

Petru

  61

 min

    13

    26

   24

   20

   -

  104

  Nu

 130

6.

Corujan

Andrei

18

Min.

-

-

35

18

-

107

Nu

107

  7.

Nagy

Arpad

  8

 min

   -

   

   7

   16

   6

  101

  Nu

 101

  8.

Lopadean

Marius

  15

 min

   -

   -

   26

   8

     6

  88

  Nu

 88

9.

Crisan

Claudiu

27

Min.

-

-

70

-

2

80

Nu

80

  10.

Szekely

Peter

  6

 min

   -

    -

   15

   11

     4

  79

  Nu

 79

  11.

Nogyosi

Robert

55

min

-

-

-

16

2

74

Nu

74

  12.

Nadasan

Cosmin

  18

 min

   -

 

   -

   30

   8

     2

  72

  Nu

 72

 

13.

Raduti

Alin

6

Min.

-

-

5

6

-

29

Nu

29

  14.

Petrisor

Sorin

  10

 min

    -

    -

   6

  5

    -

  26

  Nu

 26

15.

Butnar

Alin

18

Min.

-

20

5

-

-

25

Nu

25

16.

Broscoi

Adrian

78

Min.

-

-

18

-

-

18

Nu

18

17.

Rostas *

Florin

10

Min.

-

-

2

1

-

6

Nu

6

 

 

 

                        * Atac rapitoare

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 2 MATURI

 

Loc                                                                  

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj                               pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1

Hadarau *

Vlad

  138

 min

    19

min

    38

   95

68

     -

  367

  Da

 405

2.

Nadasan

Cosmin

98

Min.

55

min

110

59

40

6

249

Da

359

  3.

Nagy

arpad

  12

 min

    -

    -

   17

   32

   19

  240

  Nu

 240

4.

Broscoi

Adrian

90

Min.

72

min

144

13

2

2

31

Nu

175

  5.

Crisan

Claudiu

  15

 min

   -

   

   59

   21

   5

  168

  Nu

 168

  6.

Rostas

Florin

  110

 min

  

72

min

    144

   4

   2

     -

  12

  Nu

 156

7.

Purda Calin

21

Min.

10

min

20

47

20

-

127

Nu

147

  8.

Butnar

Alin

  41

 min

    10

min

    20

   54

   12

     3

  117

  Nu

 137

  9.

Lopadean

Marius

  26

 min

   -

 

   -

   34

   7

     11

  117

  Nu

 117

  10.

Szekely

Peter

7

min

-

-

11

18

2

93

Nu

93

  11

Precup

Nicolae

 60

 min

  -

  -

     68

     2

     1

    81

  Nu

 81

 

12.

Corujan

Andrei

24

Min.

-

-

35

11

-

79

Nu

79

  13.

Rohozneanu

Petru

  7

 min

    -

    -

   11

  16

    -

  75

  Nu

 75

14.

Nogyosi

Robert

18

Min.

-

-

7

9

-

43

Nu

43

15.

Radut

Alin

6

Min.

-

-

12

4

-

28

Nu

28

16.

Petrisor

Sorin

10

Min.

-

-

4

4

-

20

Nu

20

17.

Barabas

Gabriel

21

Min.

-

-

-

1

-

4

Nu

4

 

 

 

 

                        * Atac de rapitoare

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 1 MATURI

 

Loc  

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj    pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1

Crisan

 Claudiu

  28

 min

    -

    -

   75

36

     3

  234

  Nu

 254

2.

Nagy Arpad

19

Min.

-

-

13

10

23

168

Nu

168

  3.

Rohozneanu

 Petru

  16

 min

    -

    -

   13

   25

  

  113

  Nu

 113

4.

Barabas

Gabriel

127

Min.

10

20

35

13

-

87

Nu

107

  5.

Lopadean

Marius

  30

 min

   -

   

   40

   7

   6

  98

  Nu

 98

  6.

Corujan

Andrei

  11

 min

  

 

   

   58

   3

     -

  70

  Nu

 70

7.

Purda Calin

19

Min.

-

-

12

14

-

68

Nu

68

  8.

Szekely

Peter

  6

 min

    -

    -

   11

   7

     -

  39

  Nu

 39

  9.

Broscoi

Adrian

  43

 min

   -

 

   -

   9

   6

     1

  38

  Nu

 38

  10.

Petrisor

Sorin

  11

 min

    -

    -

   4

   5

    -

  24

  Nu

 24

  11.

Hadarau *

Vlad

13

min

-

-

3

4

-

19

Nu

19

  12

Butnar Alin

 50

 min

  -

  -

     3

     2

     -

    11

  Nu

 11

 

13.

Nogyosi

Robert

38

Min.

-

-

3

1

-

7

Nu

7

14.

Precup

Nicolae

29

Min.

-

-

6

-

-

6

Nu

6

15.

Rostas *

Florin

10

Min.

-

-

1

-

-

1

Nu

1

16.

Nadasan *

Cosmin

6

Min.

-

-

-

-

-

0

Nu

0

 

 

 

                        * Atac de rapitoare

 

 

               REZULTATE CONCURSURi 2016

 

 

Grupa Roller

Rasa roller de Birmingham

 

Loc.

Concurent

Joc sim.    5-9 por.

Joc sim.  10-14 por.

Joc sim.  15-19 por.

Joc sim.    20 por.

Coeficient

total

Total  puncte

1.

Tothazan

Calin- kit 2

187

 

 

 

1,32

246,84

2.

Tothazan Calin – kit 1

134

 

 

 

1,44

192

3.

Trif

Petru

111

 

 

 

1,21

134,31

4.

Vasalie

Paul

15

 

 

 

1,21

18,15

5.

Szabo

Zoltan *

7

 

 

 

1,21

8,47

 

* Descalificat- coborare 2 porumbei inainte de durata minima de 15 min.

 

 

CAMPION  ABSOLUT 2016

LOC

CRESCATOR

ET.1

MATURI

ET.2

MATURI

ET.3

MATURI

ET.1

PUI

ET.2

PUI

ET.3

PUI

ETAPE CU BAREM

TOTAL

1.

Broscoi

Adrian

45 p.

32 p.

119 p.

99 p.

197 P.

162 p.

1

654 p.

 

 

CLASAMENT FINAL TINERET 2016

 

JUCATOR DE GALATI

 

LOC

CONCURENT

PUNCTAJ

ETAPA I

PUNCTAJ

ETAPA II

PUNCTAJ

ETAPA III

ETAPE CU BAREM REALIZAT

PUNCTAJ

TOTAL

1.

Broscoi Adrian

99

197

162

1

458

2.

Precup Nicolae

312

280

161

-

753

3.

Nagy Arpad

78

247

252

-

577

4.

Nadasan Cosmin

-

209

258

-

467

5.

Purda Calin

68

128

      147

-

            343

6.

Rohozneanu Petre

78

62

34

-

174

7.

Barabas Gabriel

7

83

56

-

146

8.

Nogyosi Robert

75

32

30

-

137

9.

Rostas Florin

3

57

61

-

121

10.

Petrisor Sorin

42

16

43

-

101

11.

Nogyosi Nandor

-

15

79

-

94

12.

Butnar Alin

-

78

0

-

78

13.

Hanganut Ovidiu

0

58

12

-

70

14.

Lopadean Marius

34

10

7

-

51

 

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 3 PUI

 

                        

 

Loc

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj  pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

1.

Nadasan

Cosmin

22

Min.

-

-

100

37

2

258

Nu

258

2.

Nagy

Arpad

18

min.

-

-

45

38

11

252

Nu

252

3.

Broscoi

Adrian *

41

Min.

-

-

50

28

-

162

Nu

162

4.

Precup

Nicolae

10

 min.

-

-

15

34

2

161

Nu

161

5.

Purda

Calin

22

 min.

-

-

24

27

3

147

Nu

147

6.

Nogyosi

Nandor

82

Min.

-

-

63

4

-

79

Nu

79

7.

Rostas

Florin

18

Min.

-

-

37

6

-

61

Nu

61

8.

Barabas

Gabriel

13

Min.

-

-

36

5

-

56

Nu

56

9.

Petrisor

Sorin

10

Min.

-

-

11

8

-

43

Nu

43

10.

Rohozneanu

Petru

8

 min.

-

-

18

4

-

34

Nu

34

11.

Nogyosi

Robert

39

Min.

-

-

-

-

6

30

Nu

30

12.

Hanganut

Ovidiu

32

Min.

-

-

12

-

-

12

Nu

12

13.

Lopadean

Marius

12

Min.

-

-

7

-

-

7

Nu

7

14.

Butnar

Alin

7

Min.

-

-

-

-

-

0

Nu

0

                        * Atac de soim ; un porumbel prins

 

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 2 PUI

 

Loc 

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj    pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

1.

Broscoi

Adrian

124

min.

21

Min.

42

59

24

-

155

Da

197

2.

Precup

Nicolae

30

Min.

-

-

88

48

-

280

Nu

280

3.

Nagy

Arpad

28

 min.

3

Min.

6

36

39

11

247

Nu

247

4.

Nadasan

Cosmin

31

 min.

 

 

120

16

5

209

Nu

209

5.

Purda

Calin

18

Min.

-

-

32

24

 

128

Nu

128

6.

Barabas

Gabriel

26

Min.

-

-

35

12

-

83

Nu

83

7.

Butnar

Alin

31

Min.

-

-

66

3

-

78

Nu

78

8.

Rohozneanu

Petru

10

 min.

-

-

22

10

-

62

Nu

62

9.

Hanganut

Ovidiu

21

Min.

-

-

54

1

-

58

Nu

58

10.

Rostas

Florin

50

Min.

-

-

37

5

-

57

Nu

57

11.

Nogyosi

Robert

12

Min.

-

-

2

-

6

32

Nu

32

  12.

Petrisor

Sorin

  6

 min

   -

 

    -

   4

   3

     -

  16

  Nu

 16

13.

Nogyosi

Nandor

15

Min.

 

 

7

2

-

15

Nu

15

14.

Lopadean

Marius

15

Min.

-

-

10

-

-

10

Nu

10

 

 

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 1 PUI

 

Loc

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj     pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

1.

Precup

Nicolae

67

Min.

-

-

103

51

1

312

Nu

312

2.

Broscoi

Adrian

92 min.

3 min.

6

73

5

-

93

Nu

99

3.

Nagy

Arpad

16 min.

-

-

22

14

-

78

nu

78

3.

Rohozneanu

Petru

7 min.

-

-

22

14

-

78

Nu

78

4.

Nogyosi

Robert

106

Min.

2

4

18

12

1

71

Nu

75

5.

Purda

Calin

13

Min.

-

-

25

7

3

68

Nu

68

  6.

Petrisor

Sorin

  8

 min

   -

 

    -

   6

   9

     -

  42

  Nu

 42

7.

Lopadean

Marius

11

Min.

-

-

11

2

3

34

Nu

34

8.

Barabas

Gabriel

25

Min.

-

-

7

-

-

7

Nu

7

9.

Rostas

Florin

10

Min.

-

-

3

-

-

3

Nu

3

10.

Hanganut *

Ovidiu

14

Min.

-

-

-

-

-

-

Nu

0

 

 

                                    * ATAC DE SOIM SI ULI IN PRIMELE MINUTE DE LA LANSARE

CLASAMENT FINAL MATURI 2016

 

JUCATOR DE GALATI

 

LOC

CONCURENT

PUNCTAJ

ETAPA I

PUNCTAJ

ETAPA II

PUNCTAJ

ETAPA III

ETAPE CU BAREM REALIZAT

PUNCTAJ

TOTAL

1.

Munteanu Virgil

68

319

65

1

452

2.

Purda Calin

338

252

286

-

876

3.
Nagy Arpad

484

188

99

 

771

4.

Hadarau Vlad

77

290

306

-

673

5.

Barabas Gabriel

260

121

      61

-

     442

6.

Precup Nicolae

75

157

126

-

358

7.

Lopadean Marius

79

101

155

-

335

8.

Nogyosi Robert

129

104

33

-

266

9.

Rohozneanu Petre

108

88

65

-

261

10.

Broscoi Adrian

45

32

119

-

196

11.

Corujan Andrei

4

-

119

-

123

12.

Rostas Florin

-

5

48

-

53

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 3 MATURI

 

Loc   

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj   pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1.

Hadarau

Vlad

  96

 min

    -

    -

   53

   47

     13

  306

  Nu

 306

2.

Purda

Calin

80

Min.

-

-

50

39

16

286

Nu

286

3.

Lopadean

Marius

26

Min.

-

-

43

8

16

155

Nu

155

  4.

Precup

Nicolae

  20

 min

   -

 

   -

   54

   18

     -

  126

  Nu

 126

  5.

Broscoi

Adrian

50

min

8

16

79

6

-

119

Nu

119

5.

Corujan

Andrei

13

Min.

-

-

47

18

-

119

Nu

119

  6.

Nagy Arpad

  18

 min

    -

    -

   20

6

     11

  99

  Nu

 99

  7.

Muntean

Virgil

  59

 min

    6

    12

   15

   2

    6

  53

  nu

 65

7.

Rohozneanu

Petre

17

Min.

-

-

21

11

-

65

Nu

65

  8.

Barabas

 Gabriel

  13

 min

    -

    -

   12

   11

   1

  61

  Nu

 61

  9.

Rostas

Florin

 14

 min

  -

  -

     32

     4

     -

    48

  Nu

 48

  10.

Nogyosi

Robert

  60

 min

   -

    -

   13

   5

   -

  33

  Nu

 33

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 2 MATURI

 

Loc

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj   pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1.

Muntean

Virgil

  98

 min

    22

    44

   26

   31

    25

  275

  Da

 319

  2.

Hadarau

Vlad

  91

 min

    -

    -

   161

   31

     1

  290

  Nu

 290

3.

Purda

Calin

113

Min.

74

148

16

17

4

252

Nu

252

  4.

Nagy Arpad

  10

 min

    -

    -

   4

21

     20

  188

  Nu

 188

  5.

Precup

Nicolae

  32

 min

   -

 

   -

   113

   11

     -

  157

  Nu

 157

  6.

Barabas

 Gabriel

  44

 min

    -

    -

   64

   8

   5

  121

  Nu

 121

  7.

Nogyosi

Robert

  93

 min

    6

Min.

    12

   48

   11

   -

  104

  Nu

 104

8.

Lopadean

Marius

15

Min.

-

-

29

13

4

101

Nu

101

9.

 Rohozneanu

Petre

 12

min.

 --
24
 16 - 88Nu
 88

  10.

Broscoi

Adrian

24

min

-

-

16

4

-

32

Nu

32

  11.

Rostas

Florin

 20

 min

  -

  -

     5

     -

     -

    5

  Nu

 5

 

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 1 MATURI

 

Loc  

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj   pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1

Nagy Arpad

  29

 min

    -

    -

   78

69

     26

  484

  Nu

 484

2.

Purda

Calin

71

Min.

5

10

44

51

16

328

Nu

338

  3.

Barabas

 Gabriel

  13

 min

    -

    -

   70

   35

   10

  260

  Nu

 260

  4

Nogyosi

Robert

  96

 min

    28

Min.

    56

   20

   12

   1

  73

  Nu

 129

  5

Rohozneanu

Petre

  65

 min

   8

Min.

 

    16

   36

   14

     -

  92

  Nu

 108

6.

Lopadean

Marius

15

Min.

-

-

6

12

5

79

Nu

79

  7

Hadarau

Vlad

  9

 min

    -

    -

   33

   11

     -

  77

  Nu

 77

  8

Precup

Nicolae

  67

 min

   -

 

   -

   53

   3

     2

  75

  Nu

 75

  9

Muntean

Virgil

  30

 min

    -

    -

   9

   11

    3

  68

  Nu

 68

  10

Broscoi

Adrian

47

min

5

min.

10

27

2

-

35

Nu

45

  11

Corujan

Andrei

 6

 min

  -

  -

     4

     -

     -

    4

  Nu

 4

 


 

 

 

               REZULTATE CONCURSURI 2015

 

 

CAMPION NATIONAL ABSOLUT 2015

LOC

CRESCATOR

ET.1

MATURI

ET.2

MATURI

ET.3

MATURI

ET.1

PUI

ET.2

PUI

ET.3

PUI

ETAPE CU BAREM

TOTAL

1.

BUTNAR

ALIN

217 p.

108 p.

90 p.

439 p.

310 P.

257 p.

1

1421p.

 

PREMIERE CONCURS INITIAT DE DARIUS IUSAN

LOC

CRESCATOR

ET.1

MATURI

ET.2

MATURI

ET.3

MATURI

ET.1

PUI

ET.2

PUI

ET.3

PUI

ETAPE CU BAREM

TOTAL

LEI

1.

NOGYOSI

ROBERT

18 p.

147 p.

247 p.

263 p.

129 P.

331 p.

-

1135 p.

300

2.

Barabas

Gabriel

233 p.

73 p.

199 p.

79 p.

112 p.

355 p.

-

1051 p.

200

3.

Hadarau

Vlad

62 p.

115 p.

158 p.

101 p.

194 p.

315 p.

-

945 p.

100

4.

Broscoi

Adrian

209 p.

56 p.

163 p.

69 p.

76 p.

67 p.

-

640 p.

-

5.

Rohozneanu

Petru

140 p.

240 p.

52 p.

30 p.

16 p.

96 p.

-

574 p.

-

 

 6.

 Sarboiu

Sebastian

 

 100 p.
 189 p.
 121 p.
 46 p.
 93 p.
 - - 549 p.
 -

7.

Munteanu

Virgil

16 p.

30 p.

224 p.

79 p.

149 p.

21 p.

-

519 p.

-

 

Grupa Roller

Roller de Birmingham

Kit Mixt

Concurent

Timp zbor

Joc 5-9 p.

X 1

Joc 10-14 p.

X2

Joc 15-19 p. x 3

Coef.

Punctaj total

Tothazan Calin

18

Min.

193

127

41

1,32

752,4

 

Kit Tineret

Concurent

Timp zbor

Joc 5-9 p.

X1

Joc 10-14 p.

X2

Joc 15-19 p.

X 3

Coef.

Punctaj

total

Tothazan

Calin

20

Min.

180

58

-

1,2

356,4

 

 

CLASAMENT FINAL TINERET  2015

 

JUCATOR DE GALATI

 

LOC

CONCURENT

PUNCTAJ

ETAPA I

PUNCTAJ

ETAPA II

PUNCTAJ

ETAPA III

ETAPE CU BAREM REALIZAT

PUNCTAJ

TOTAL

1.

Butnar Alin

439

310

257

1

1006

2.

Nogyosi Robert

263

129

331

0

723

3.

Hadarau Vlad

101

194

315

0

610

4.

Purda Calin

248

171

149

0

568

5.

Barabas Gabriel

79

112

      355

0

     546

6.

Vasalie Paul

-

242

261

0

503

7.

Leas Armando

104

189

-

0

293

8.

Lopadean Marius

96

44

149

0

289

9.

Munteanu Virgil

79

149

21

0

249

10.

Broscoi Adrian

69

76

67

0

212

11.

Rohozneanu Petre

30

16

96

0

142

12.

Sarboiu Sebastian

46

93

-

0

139

13.

Mergeani Dina

25

-

12

0

37

 

 

 

 

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 3 TINERET

 

Loc 

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 m

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj   pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

1.

Barabas

Gabriel

27

Min.

-

0

73

43

22

355

nu

355

 2.

Nogyosi

Robert

 92

 min

    -

    0

   79

   43

     16

  331

  Nu

 331

3.

Hadarau

Vlad

80

Min.

-

0

154

39

1

315

nu

315

4.

Vasalie

Paul

47

Min.

-

0

69

48

-

261

Nu

261

  5.

Butnar

Alin

93

Min.

14 min.

28

87

23

10

229

nu

257

6.

Purda

Calin

21

Min.

-

0

93

14

-

149

Nu

149

6.

Lopadean

Marius

91

Min.

50 min.

100

45

1

-

49

Nu

149

7.

Rohozneanu

Petre

10

Min.

-

0

16

20

-

96

Nu

96

  8.

Broscoi

Adrian

 8

 min

  -

  0

   7

    15

     -

    67

  Nu

 67

9.

Muntean

Virgil

26

Min.

-

0

21

-

-

21

Nu

21

10.

Mergeani

Dina

21

Min.

4 min.

8

4

-

-

4

nu

12

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 2 TINERET

 

Loc  

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 m

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1.

Butnar

Alin

123

Min.

16 min.

32

63

50

5

278

Da

310

2.

Vasalie

Paul

47

Min.

-

-

77

40

1

242

Nu

242

3.

Hadarau

Vlad

114

Min.

6 min.

12

158

6

-

182

Nu

194

4.

Leas

Armando

50

Min.

--

-

50

26

7

189

Nu

189

5.

Purda

Calin

28

Min.

-

-

51

25

4

171

Nu

171

6.

Muntean

Virgil

22

Min.

-

-

28

29

1

149

Nu

149

 7.

Nogyosi

Robert

 30

 min

    -

    -

   19

   25

     2

  129

  Nu

 129

8.

Barabas

Gabriel

70

Min.

-

-

108

1

-

112

Nu

112

  9.

Sarboiu

Sebastian

  28

 min

    -

    -

   73

   5

     -

  93

  Nu

 93

  10.

Broscoi

Adrian

 64

 min

  -

  -

   16

    15

     -

    76

  Nu

 76

11.

Lopadean

Marius

8

Min.

-

-

10

6

2

44

Nu

44

12.

Rohozneanu

Petre

6

Min.

-

-

16

-

-

16

Nu

16

 

 

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 1 TINERET

 

Loc 

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj  pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1.

Butnar

Alin

89

Min.

-

-

69

80

10

439

Nu

439

 2.

Nogyosi

Robert

 106

 min

    -

    -

   89

   26

     14

  263

  Nu

 263

  3.

Purda

Calin

  35

 min

   -

 

    -

   106

   28

     6

  248

  Nu

 248

  4.

Leas

Armando

20

Min.

-

-

17

18

3

104

Nu

104

  5.

Hadarau

Vlad

 68

 min

  -

  -

     85

     4

     -

    101

  Nu

 101

6.

Lopadean

Marius

11

Min.

-

-

8

17

4

96

Nu

96

  7.

Barabas

Gabriel

  17

 min

    -

    -

   47

 8

    

  79

  Nu

 79

 7.

Muntean

Virgil

  15

 min

    -

    -

   19

     15

     -

   79

  Nu

   79

  8.

Broscoi

Adrian

 33

 min

  -

  -

   17

    3

     4

    69

  Nu

 69

  9.

Sarboiu

Sebastian

  43

 min

    -

    -

   46

  

     -

  46

  Nu

 46

  10.

Rohozneanu

Petre

  9

 min

  

  

   14

   4

     -

  30

  Nu

 30

  11.

Mergeani

Dina

  7

 min

    -

    -

   9

   4

     -

  25

  Nu

 25

 

 

CLASAMENT FINAL MATURI 2015

 

JUCATOR DE GALATI

 

LOC

CONCURENT

PUNCTAJ

ETAPA I

PUNCTAJ

ETAPA II

PUNCTAJ

ETAPA III

ETAPE CU BAREM REALIZAT

PUNCTAJ

TOTAL

1.

Purda Calin

157

196

275

-

628

2.

Ploscar Ciprian

158

265

100

-

523

3.

Barabas Gabriel

233

73

      199

-

     505

4.

Rohozneanu Petre

140

240

52

-

432

5.

Broscoi Adrian

209

56

163

-

428

6.

Lopadean Marius

44

83

289

-

416

7.

Butnar Alin

217

108

90

-

415

8.

Nogyosi Robert

18

147

247

-

412

9.

Sarboiu Sebastian

100

189

121

 

410

10.

Mergeani Dina

154

67

152

-

373

11.

Hadarau Vlad

62

115

158

-

335

12.

Munteanu Virgil

16

30

224

 

270

13.

Precup Nicolae

107

-

-

-

107

 

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 1 MATURI

 

 

Loc  

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj   pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1

Barabas

Gabriel

  67

 min

    -

    -

   137

 19

     4

  233

  Nu

 233

  2

Butnar Alin

  115

 min

    -

    -

   81

   34

   -

  217

  Nu

 217

  3

Broscoi

Adrian

 70

 min

  46

 min

  92

   30

    18

     3

    117

  Nu

 209

  4

Ploscar

Ciprian

  129

 min

    40

Min.

    80

   78

   -

   -

  78

  Nu

 158

  5

Purda

Calin

  40

 min

   -

 

    -

   41

   24

     4

  157

  Nu

 157

  6

Mergeani

Dina

  72

 min

    12

    24

   15

   31

     1

  130

  Nu

 154

  7

Rohozneanu

Petre

  45

 min

   35

 min

   70

   42

   7

     -

  70

  Nu

 140

  8

Sarboiu

Sebastian

  30

 min

    -

    -

   20

   20

    

  100

  Nu

 100

  9

Precup

Nicolae

48

min

-

-

27

20

-

107

Nu

107

  10

Hadarau

Vlad

 16

 min

  -

  -

     34

     7

     -

    62

  Nu

 62

 11

Lopadean

Marius

  15

 min

    -

    -

   44

   -

     -

  44

  Nu

 44

 12

Nogyosi

Robert

 11

 min

    -

    -

   2

   4

    

  18

  Nu

 18

 13

Muntean

Virgil

  13

 min

    -

    -

   4

     3

     -

   16

  Nu

   16

 

 

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA II MATURI

 

Loc

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj   pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1.

Ploscar

Ciprian

  115

 min

   

-

    -

   261

   1

   -

  265

  Nu

 265

  2.

Rohozneanu

Petre

  97

 min

   71

 min

   142

   58

   10

     -

  98

  Nu

 240

  3.

Purda

Calin

  31

 min

   -

 

    -

   21

   35

     9

  196

  Nu

 196

  4.

Sarboiu

Sebastian

  107

 min

    72

    144

   9

   9

    

  45

  Nu

 189

5.

Nogyosi

Robert

44

Min.

-

-

59

22

 

147

Nu

147

  6.

Hadarau

Vlad

 15

 min

  -

  -

     83

     8

     -

    115

  Nu

 115

  7.

Butnar Alin

  73

 min

    -

    -

   56

   13

   -

  108

  Nu

 108

 8.

Lopadean

Marius

  16

 min

    -

    -

   50

 7

1

  83

  Nu

 83

  9.

Barabas

Gabriel

  14

 min

    -

    -

   23

 5

     6

  73

  Nu

 73

  10.

Mergeani

Dina

  10

 min

    -

    0

   19

   12

     -

  67

  Nu

 67

  11.

Broscoi

Adrian

 43

 min

 22

 Min.

  44

   12

    -

     -

    56

  Nu

 56

 12.

Muntean

Virgil

  13

 min

    -

    -

   10

     5

     -

   30

  Nu

   30

 

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA III MATURI

 

Loc 

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj  pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1.

Lopadean

Marius

  34

 min

   

-

    -

   77

   43

   8

  289

  Nu

 289

2.

Purda

Calin

29

Min.

-

o

31

16

36

275

Nu

275

3.

Nogyosi

Robert

123

Min.

82

min

164

34

6

5

83

Nu

247

4.

Muntean

Virgil

43

Min.

13

min

26

57

14

17

198

Nu

224

5.

Barabas

Gabriel

35

Min.

-

0

45

1

30

199

Nu

199

6.

Broscoi

Adrian

25

Min.

-

0

44

21

7

163

Nu

163

7.

Hadarau

Vlad

14

min

-

0

74

21

-

158

Nu

158

8.

Mergeani

Dina

95

Min.

65

Min.

130

2

5

-

22

Nu

152

  9.

Sarboiu

Sebastian

  31

 min

    -

    0

   21

   25

    -

  121

  Nu

 121

10.

Ploscar

Ciprian

70

Min.

-

0

100

-

-

100

Nu

100

  11.

Butnar Alin

  73

 min

    -

    -

   10

   20

   -

  90

  Nu

 90

12.

Rohozneanu

Petre

16

Min.

-

0

12

10

-

52

Nu

52

 

                             REZULTATE CONCURSURI 2014

 

 

CAMPION NATIONAL ABSOLUT 2014

LOC

CRESCATOR

ET.1

MATURI

ET.2

MATURI

ET.3

MATURI

ET.1

PUI

ET.2

PUI

ET.3

PUI

ETAPE CU BAREM

TOTAL

1.

TALASMAN

NICUSOR

232 p.

315 p.

81 p.

210 p.

-

316 p.

2

1154 p.

 

 

PREMIERE CONCURS INITIAT DE DARIUS IUSAN

LOC

CRESCATOR

ET.1

MATURI

ET.2

MATURI

ET.3

MATURI

ET.1

PUI

ET.2

PUI

ET.3

PUI

ETAPE CU BAREM

TOTAL

LEI

1.

TALASMAN

NICUSOR

232 p.

315 p.

81 p.

210 p.

-

316 p.

2

1154 p.

300

2.

Taifun Sali

74 p.

192 p.

71 p.

217 p.

164 p.

232 p.

2

950 p.

200

3.

Leas Armando

-

-

-

233 p.

224 p.

243 p.

2

700 p.

100

 

CLASAMENT FINAL PUI 2014

 

JUCATOR DE GALATI

 

LOC

CONCURENT

PUNCTAJ

ETAPA I

PUNCTAJ

ETAPA II

PUNCTAJ

ETAPA III

ETAPE CU BAREM REALIZAT

PUNCTAJ

TOTAL

1.

Leas Armando

233

224

     243

2

     700

2.

Taifun Sali

217

 164

232

2

613

3.

Talasman Nicusor

210

      -

316

1

526

4.

Butnar Alin

63

381

321

-

     765

5.

Purda Calin

18

300

443

-

761

6.

Mocanu Calin

160

332

260

-

752

7.

Nogyosi Robert

223

272

116

-

611

8.

Hadarau Vlad

134

161

223

-

518

9.

Lopadean Marius

115

255

126

-

496

10.

Barabas Gabriel

201

238

44

-

483

11.

Hanganut Ovidiu

73

175

104

-

352

12.

Giurgiu Ciprian

111

200

37

-

348

13.

Stefanov Paul

65

134

84

-

283

14.

Nagy Arpad

99

59

54

-

212

15.

Rohozneanu Petru

12

22

111

-

145

16.

Mergeani Dina

0

13

65

-

78

17.

Broscoi Adrian

0

43

34

-

77

18.

Precup Nicolae

0

-

-

-

0

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA I PUI

 

Loc                                                                 

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj                               pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1

Leas Armando

 57

 min

   18

Min.

  36

 45

   38

     -

  197

  Da

  233 p.

  2

Nogyosi Robert

 65

 min

   -

    0

   24

   21

     23

  223

  Nu

  223 p.

  3

Sali Tayfun

 55

 min

   2

Min.

    4

 41

   38

   4

  213

  Nu

  217 p.

  4

Talasman

Nicusor

  55

 min

   -

    0

   49

   39

     1

  210

  Nu

  210 p.

  5

Barabas

Gabriel

  43

 min

   -

    0

   117

   16

   4

  201

  Nu

  201 p.

6.

Mocanu Calin

33

Min.

-

0

32

22

8

160

Nu

160 p.

  7.

Hadarau

Vlad

  46

 min

   -

    0

   62

   18

     -

  134

  Nu

  134 p.

  8.

Lopadean

Marius

 71

 min

   -

    0

 26

   16

     5

  115

  Nu

  115 p.

  9.

Giurgiu

 Ciprian

  66

 min

   -

    0

   24

   18

     3

  111

  Nu

  111 p.

  10.

Nagy Arpad

  28

 min

   -

    0

   42

   13

     1

    99

  Nu

    99 p.

 11.

Hanganut

 Ovidiu

  43

 min

   -

    0

   29

   11

     -

    73

  Nu

    73 p.

12.

Stefanov

Paul

52

Min.

6

 Min.

12

41

3

-

53

Nu

65 p.

 13.

Butnar Alin

  12

 min

   -

    0

   15

   12

     -

   63

  Nu

    63 p.

14.

Purda Calin

5

 min.

-

0

9

1

1

18

Nu

18 p.

 15.

Rohozneanu

 Petru

  11

 min

   -

    0

   4

     2

     -

    12

  Nu

    12

 

 16.

Broscoi

Adrian

  142

 min

   99

    198

   -

     -

     -

    0

  Nu

    0 p.

 17.

Precup Nicolae

  67

 min

   25

    50

   -

     -

     -

    0

  Nu

    0 p.

 18.

Mergeani

Dina *

 

20

min. 

   -

    0

     15

     5

     -

    -

  Nu

 35      p.

 

            *Etapa neomologata datorita incalcarii regulamentului R.C.R. in ceea ce priveste numarul de porumbei din stolul de zbor si a componentei comisiei de arbitrii.

Pe viitor recomandam arbitrilor delegati la dl. Mergeani, sa-si insuseasca regulamentul R.C.R. si sa completeze fisa tip R.C.R. pentru a putea fi luata in considerare pentru clasamentul sub egida sus numitei asociatii

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA II  PUI

 

Loc                                                                 

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj                                pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1

Sali Taifun

 78

 min

   16

Min.

  32

 68

   16

     -

  132

  Da

  164 p.

  2

Butnar Alin

 66

 min

   -

    0

   213

   42

     -

  381

  Nu

  381 p.

  3

Mocan Calin

 31

 min

  

-

    0

 22

   70

   6

  332

  Nu

  332 p.

  4

Purda Calin

  36

 min

   -

    0

   62

   42

     14

  300

  Nu

  300 p.

  5

Nagyosi

Robert

  45

 min

   -

    0

   32

   25

   28

  272

  Nu

  272 p.

  6.

Lopadean

Marius

137

Min.

100

min

200

    6

    6

     5

55

Nu

  255 p.

  7.

Barabas

Gabriel

  23

 min

   -

    0

   28

   35

     14

  238

  Nu

  238 p.

  8.

Leas

Armando

 31

 min

   10

    20

 19

   35

     9

  204

  Nu

  224 p.

  9.

Giurgiu

 Ciprian

  70

 min

   -

    0

   39

   19

     17

  200

  Nu

  200 p.

 10.

Hanganut

 Ovidiu

  70

 min

   11

    22

   18

   30

     3

  153

  Nu

  175 p.

11.

Hadarau

Vlad

  45

 min

   -

    0

   53

   27

     -

   161

  Nu

  161 p.

12.

Stefanov

Paul

72

Min.

   14

 Min.

   28

   54

   13

   -

   106

Nu

  134 p.

 13.

Nagy

Arpad

  5

 min

   -

    0

   13

   4

     6

   59

  Nu

    59 p.

14.

Broscoi

Adrian

   41

 min.

  11

min

   22

     9

    3

       -

   21

Nu

   43 p.

 15.

Rohozneanu

 Petru

  8

 min

   -

    0

     6

     4

     -

    22

  Nu

    22 p.

 

 16.

Mergeani

Dina

  14

 min

   -

    0

   13

     -

     -

    13

  Nu

    13 p.

 

                REZULTATE CONCURSURI 2014

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA III  PUI

 

Loc                                                                 

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj                                pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1

Talasman

Nicusor

 86

 min

   34

Min.

  68 p

 60

   47

     -

  248

  Da

  316 p.

  2

Leas

Armando

 

 81

 min

   56

Min.

  112 p

   32

   16

     7

  131

  Da

  243 p.

  3

Sali

Taifun

 72

 min

 

 28

min

    56 p

 44

   33

   -

  176

  Da

  232 p.

  4

Purda

 Calin

  40

 min

   -

    0

   88

   40

     39

  443

  Nu

  443 p.

  5

Butnar

Alin

  26

 min

   -

    0

   116

   50

   1

  321

  Nu

  321 p.

  6.

Mocan

Calin

122

Min.

105

min

210

    3

    3

     7

   50

Nu

  260 p.

  7.

Hadarau

Vlad

  41

 min

   6

Min.

    12

   95

   29

     -

  211

  Nu

  223 p.

  8.

Lopadean

Marius

 72

 min

   -

    0

 23

   22

     3

  126

  Nu

  126 p.

  9.

Nogyosi

Robert

  46

 min

   -

    0

   43

   12

     5

  116

  Nu

  116 p.

 10.

Rohozneanu

Petru

  44

 min

   28

Min.

    56

   15

   10

     -

  55

  Nu

  111 p.

11.

Hanganut

Ovidiu

  40

 min

   -

    0

   16

   22

     -

   104

  Nu

  104 p.

12.

Stefanov

Paul

35

Min.

   -

   0

   18

   17

   -

   86

Nu

  86 p.

 13.

Mergeani

Dina

  33

 min

   -

    0

   17

   12

     -

   65

  Nu

    65 p.

14.

Nagy

Arpad

   14

 min.

  -

   0

     30

    6

       -

   54

Nu

   54 p.

 15.

Barabas

Gabriel

  39

 min

   -

    0

     32

     3

     -

    44

  Nu

    44 p.

 

 16.

Giurgiu

Ciprian

  45

 Min.

   -

    0

   4

     2

     5

    37

  Nu

    37 p.

17.

Broscoi

Adrian

40

Min.

-

0

34

-

-

34

Nu

   34 p.

 

 

               REZULTATE CONCURSURI 2014

 

 

CLASAMENT FINAL MATURI 2014

 

JUCATOR DE GALATI

 

LOC

CONCURENT

PUNCTAJ

ETAPA I

PUNCTAJ

ETAPA II

PUNCTAJ

ETAPA III

ETAPE CU BAREM REALIZAT

PUNCTAJ

TOTAL

1.

Barabas Gabriel

282

444

     445 

1

     1171

2.

Talasman Nicusor

232

 315

81

1

628

3.

Giurgiu Ciprian

200

      130

264 

1

594

4.

Mocan Calin

563

341

288

-

     1192

5.

Purda Calin

395

291

311

-

997

6.

Nagy Arpad Iosif

331

147

250

-

728

7.

Hadarau Vlad

332

211

163

-

706

8.

Nogyosi Robert

252

200

155

-

607

9.

Butnar Alin

120

353

86

-

559

10.

Torok Crinel

160

104

231

-

495

11.

Taifun Sali

74

192

71

-

337

12.

Stefanov Paul

197

98

0

-

295

13.

Broscoi Adrian

92

57

35

-

184

14.

Rohozneanu Petre

38

76

39

-

153

15.

Mergeani Dina

79

-

55

-

134

16.

Toma Romulus

93

-

-

-

93

17.

Precup Nicolae

35

-

-

-

35

18.

Chivu Adrian

29

-

-

-

29

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA III MATURI

 

Loc   

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj  pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1

Barabas

Gabriel

 144

 min

   72

  144

 129

   43

     -

  301

  Da

  445

  2

Giurgiu

Ciprian

 107

 min

   32

    64

   25

   40

     3

  200

  Da

  264

  3

Purda

Calin

 101

 min

   -

    -

 104

   28

   19

  311

  Nu

  311

  4

Mocan

Calin

  19

 min

   -

    -

   43

   60

     1

  288

  Nu

  288

  5

Nagy Arpad

Iosif

  38

 min

   -

    -

   27

   32

   19

  250

  Nu

  250

  6

Torok

Crinel

  32

 min

   -

    -

   38

   42

     5

  231

  Nu

  231

  7

Hadarau

Vlad

 113

 min

   -

    -

 119

   11

     -

  163

  Nu

  163

  8

Nogyosi

Robert

  33

 min

   -

    -

   37

   27

     2

  155

  Nu

  155

  9

Butnar

Alin

  33

 min

   -

    -

   19

   13

     3

    86

  Nu

    86

 10

Talasman

Nicusor

  20

 min

   -

    -

   25

   14

     -

    81

  Nu

    81

 11

Taifun

Sali

  56

 min

   -

    -

   11

   15

     -

   71

  Nu

    71

 12

Mergeani

Dina

  25

 min

   -

    -

   19

     9

     -

    56

  Nu

    55

 

 13

Rohozneanu

Petre

  15

 min

   -

    -

   11

     7

     -

    39

  Nu

    39

 14

Broscoi

Adrian

  58

 min

   -

    -

   14

     4

     1

    35

  Nu

    35

 15

Stefanov

Paul

  31

 min

   -

    -

     -

     -

     -

    -

  Nu

      0

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA II MATURI

 

Loc     

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj     pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1

Talasman

Nicusor

 132

 min

  68

 min

  136

   22

   38

    1

  179

  Da

  315

  2

Barabas

Gabriel

  90

 min

   -

    -

 136

   77

     -

  444

  Nu

  444

  3

Butnar

Alin

  51

 min

   -

    -

   41

   48

   24

  353

  Nu

  353

  4

Mocan

Calin

  34

 min

   -

    -

   90

   59

     3

  341

  Nu

  341

  5

Purda

Calin

  40

 min

   -

    -

   77

   31

   18

  291

  Nu

  291

  6

Hadarau

Vlad

192

 min

   -

    -

 143

   17

     -

  211

  Nu

  211

  7

Nogyosi

Robert

  26

 min

   -

    -

   36

   31

     8

  200

  Nu

  200

  8

Taifun

Sali

  93

 min

  57

 min

  114

   10

   17

    -

   78

  Nu

  192

  9

Nagy Arpad

Iosif

  23

 min

   -

    -

   26

     9

   17

  147

  Nu

  147

 10

Mergeani *

Dina

  51

 min

   -

    -

   22

   31

     -

  146

  Nu

  146

 11

Giurgiu

Ciprian

  26

 min

   -

    -

     5

   20

     9

  130

  Nu

  130

 12

Torok

Crinel

  13

 min

   -

    -

   11

   12

     9

  104

  Nu

  104

 

 13

Stefanov

Paul

  74

 min

  28

 min

   56

   14

     7

     -

    42

  Nu

    98

 14

Rohozneanu

Petre

  62

 min

  20

 min

   40

   12

     6

     -

    36

  Nu

    76

 15

Broscoi

Adrian

  45

 min

   -

    -

   16

     9

     1

    57

  Nu

    57

 * Concurentul nu a respectat prevederea conform careia este obligatoriu prezenta a minim 2 arbitri la fiecare etapa. Drept urmare etapa nu este omologata.

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 1 MATURI

 

Loc   

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

   Şnur

1-2 metri

 

 Şnur

peste 2m

 

Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj     pentru

    joc

 Barem

realizat

Punctaj

general

  1

Mocan

Calin

  26

 min

    -

    -

   71

 123

     -

  563

  Nu

 563

  2

Purda

Calin

  58

 min

    -

    -

   49

   64

   18

  395

  Nu

 395

  3

Hadarau

Vlad

 261

 min

  153

 min

  306

   26

    -

     -

    26

  Nu

 332

  4

Nagy Arpad

Iosif

  34

 min

    -

    -

   76

   50

   11

  331

  Nu

 331

  5

Barabas

Gabriel

  83

 min

   2

 min

    4

   54

   56

     -

  278

  Nu

 282

  6

Nogyosi

Robert

  28

 min

    -

    -

   47

   45

     5

  252

  Nu

 252

  7

Talasman

Nicusor

  55

 min

   7

 min

   14

   38

   45

     -

  218

  Nu

 232

  8

Giurgiu

Ciprian

  30

 min

    -

    -

   10

   40

     6

  200

  Nu

 200

  9

Stefanov

Paul

 119

 min

  90

 min

  180

     9

     2

     -

    17

  Nu

 197

 10

Torok

Crinel

  17

 min

    -

    -

   34

   29

     2

  160

  Nu

 160

 11

Butnar

Alin

 110

 min

    -

    -

   17

   22

     3

  120

  Nu

 120

 12

Toma

Romulus

  94

 min

    -

    -

   65

     7

     -

   93

  Nu

   93

 

 13

Broscoi

Adrian

  95

 min

    -

    -

   10

   18

    2

   84

  Nu

   92

 14

Mergeani

Dina

  39

 min

    -

    -

   67

     3

     -

   79

  Nu

   79

 15

Taifun

Sali

  66

 min

  12

 min

  24

    6

   11

     -

   50

  Nu

   74

 16

Rohozneanu

Petre

  22

 min

   5

 min

  10

   11

    3

     -

   23

  Nu

   38

 17

Precup

Nicolae

  17

 min

    -

    -

   35

    -

     -

   35

  Nu

   35

 18

Chivu

Adrian

  28

 min

   5

 min

  10

   11

    2

     -

   19

  Nu

   29

 

 

             

 

 

 

 

REZULTATE CONCURSURI 2013

GRUPA ROLLER

JUCATORI DE GALATI

CLASAMENT FINAL MATURI+TINERET 2013

Campion National Absolut 2013 HANGANUT OVIDIU

 

Loc

 ocupat

Concurent

Punctaj etape maturi

Bareme etape maturi

Punctaj etape tineret

Bareme etape tineret

Punctaj total

1.

Hanganut Ovidiu

 

881

2-2-2

955

2-0-2

1836

 

Butnar Alin

 

        1029

2-2-1

146

0-0-0

1175

 

Talasman Nicusor

599

1-2-0

0

0-0-0

  599

 

Sali Taifun

464

2-1-0

0

0-0-0

  464

 

Mergeani Dina

428

2-1-0

5

0-0-0

  433

 

Giurgiu Ciprian

 

        1023

1-1-1

        1355

1-1-1

2378

 

Purda Calin

 

838

0-0-1

851

0-1-0

1689

 

Hadarau Vlad

 

586

1-1-0

126

0-0-0

712

 

Broscoi Adrian

 

444

1-0-1

161

0-0-0

605

 

Lopadean Marius

 

450

0-0-0

424

0-1-0

874

 

Rohozneanu Petre

98

0-1-0

138

0-0-0

236

 

Nogyosi Robert

389

0-0-0

366

0-0-0

755

 Nota: Acest clasament s-a intocmit pentru stabilirea Campionului National Absolut

 

CLASAMENT FINAL TINERET 2013

 

Jucatori de Galati

 

LOC

CONCURENT

  ETAPA  

      I

BAREME

ETAPA I

   ETAPA II

 

BAREME

ETAPA II

  ETAPA   

      III

BAREME

ETAPA III

PUNCTAJ TOTAL

1.

Hanganut Ovidiu

 

587

2

153

-

215

2

955

2.

Giurgiu Ciprian

 

551

1

569

1

235

1

1355

3.

Purda Calin

 

214

-

355

1

282

-

851

4.

Lopadean Marius

 

121

-

165

1

138

-

424

5.

Broscoi Adrian

 

149

1

0

-

12

-

161

6.

Nogyosi Robert

92

-

181

-

93

-

366

7.

Butnar Alin

 

0

-

92

-

54

-

146

8.

Rohozneanu Petre

47

-

47

-

44

-

138

9.

Hadarau Vlad

 

-

-

63

-

63

-

126

10.

Mergeani Dina

 4

-

1

-

-

-

  5

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 1 TINERET

 

Loc 

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

 Şnur

1-2 metri

Şnur

peste 2m

 

 Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj    pentru

 joc

Barem

   de

  zbor

Barem

   de

jocuri

Punctaj

general

 1

Hanganut

Ovidiu

126

min

32

64

171

88

-

523

Da

Da

587

 2

Giurgiu

Ciprian

55

min

-

-

59

88

28

551

Nu

Da

551

 3

Broscoi

Adrian

98

min

60

120

29

-

-

29

Da

Nu

149

 4

Purda

Calin

11

min

-

-

25

26

17

214

Nu

Nu

214

 5

Lopadean

Marius

17

min

-

-

5

9

16

121

Nu

Nu

121

 6

Nogyosi

Robert

50

min

-

-

28

6

8

92

Nu

Nu

92

 7

Rohozneanu

Petre

15

min

-

-

7

10

-

47

Nu

Nu

47

 8

Mergeani

Dina

6

min

-

-

4

-

-

4

Nu

Nu

4

 9*

Butnar

Alin

29

min

4

8

47

37

1

200

Nu

Da

0

        *      Stolul nu a mai fost reperat de arbitrii dupa cele 29 minute de la lansare timp de 4 ore in palierul puncte-disparitie-stol                                                                  declarat pierdut.                    

 

             

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 2 TINERET

 

Loc

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

 Şnur

1-2 metri

Şnur

peste 2m

 

 Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj                                pentru

    joc

Barem

   de

  zbor

Barem

   de

jocuri

Punctaj

general

 1

Giurgiu

Ciprian

51

min

-

-

  23

99

30

569

Nu

Da

569

 2

Purda

Calin

24

min

-

-

  49

34

34

355

Nu

Da

355

 3

Lopadean

Marius

39

min

-

-

    6

26

11

165

Nu

Da

165

 4

Nogyosi

Robert

7

min

-

-

  21

 5

28

181

Nu

Nu

181

 5

Hanganut

Ovidiu

47

min

-

-

129

 6

-

153

Nu

Nu

153

 6

Butnar

Alin

80

min

-

-

   8

21

-

  92

Nu

Nu

  92

 7

Hadarau

Vlad

37

min

-

-

  59

 1

-

  63

Nu

Nu

  63

 8

Rohozneanu

Petre

22

min

  6

min

  12

  11

 6

-

  35

Nu

Nu

  47

 9

Mergeani

Dina

13

min

-

-

    1

-

-

    1

Nu

Nu

    1

10*

Broscoi *

Adrian

236

min

228

min

156

    2

-

-

    2

Da

Nu

    0

  *    Stol pierdut-Descalificat

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 3 TINERET

 

Loc

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

 Şnur

1-2 metri

Şnur

peste 2m

 

 Şnur peste

   2 m pe

   2 parti

Punctaj                                pentru

    joc

Barem

   de

  zbor

Barem

   de

jocuri

Punctaj

general

 1

Hanganut

Ovidiu

110

min

 17

min

34

96

20

  1

181

Da

Da

215

 2

Giurgiu

Ciprian

 54

min

-

-

88

33

  3

235

Nu

Da

235

 3

Purda

Calin

 

 16

min

-

-

47

40

 15

282

Nu

Nu

282

 4

Lopadean

Marius

 19

min

-

-

12

  9

 18

138

Nu

Nu

138

 5

Nogyosi

Robert

  7

min

-

-

  9

21

   -

  93

Nu

Nu

  93

 6

Hadarau

Vlad

 

 11

min

-

-

14

11

   1

  63

Nu

Nu

  63

 7

Butnar

Alin

 65

min

-

-

13

  9

   1

  54

Nu

Nu

  54

 8

Rohozneanu

Petre

24

min

 13

min

26

10

  2

   -

  18

Nu

Nu

  44

 9

Broscoi

Adrian

 30

min

-

-

12

   -

   -

  12

Nu

Nu

  12

 

 

CLASAMENT FINAL MATURI 2013

 

Jucatori de Galati

 

LOC

CONCURENT

   ETAPA I

 

BAREME

ETAPA I

   ETAPA II

 

BAREME

ETAPA II

  ETAPA III

 

BAREME

ETAPA III

TOTAL

1.

Hanganut Ovidiu

 

166

2

428

2

287

2

881p

2.

Butnar Alin

 

434

 2

296

2

299

1

1029p

3.

Talasman Nicusor

335

1

234

2

30

-

599p

4.

Taifun Sali

294

2

157

1

13

-

464p

5.

Mergeani Dina

257

2

129

1

42

-

428p

6.

Giurgiu Ciprian

 

420

1

365

1

238

1

1023p

7.

Hadarau Vlad

 

315

1

220

1

51

-

586p

8.

Broscoi Adrian

 

169

1

61

-

214

1

444p

9.

Purda Calin

 

159

-

124

-

555

1

838p

10.

Rohozneanu Petre

 18

-

47

1

33

-

98p

11.

Lopadean Marius

 

128

-

176

-

146

-

450p

12.

Nogyosi Robert

179

-

177

-

33

-

389p

 

 

                                                                  GRUPA ROLLER

                                                       RASA JUCATOR DE GALATI

                                                                 ETAPA 1 MATURI

 

       

Concurent

 Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

  zbor

 Şnur

  sub

2 metri

 Şnur

peste

2 metri

 Şnur

 peste

2 metri

pe 2 parţi

Punctaj    pentru

   joc

Barem

   de

  zbor

Barem

   de

jocuri

Punctaj

general

 1

Butnar

Alin

125

min

   51

  min

 102

  51

  39

   25

 332

  Da

  Da

  434

 2

Taifun

Sali

112

min

   98

 min

 196

  10

  22

    -

   98

  Da

  Da

  294

 3

Mergeani

Dina

 92

min

  61

 min

 122

  47

  22

    -

 135

  Da

  Da

  257

 4

Hanganut

Ovidiu

 62

min

  34

 min

   68

  22

  19

    -

   98

  Da

  Da

  166

 5

Giurgiu

Ciprian

 46

min

    -

    -

  59

  59

   25

 420

  Nu

  Da

  420

 6

Talasman

Nicusor

164

min

 154

 min

 308

    3

    6

    -

   27

  Da

  Nu

  335

 7

Hadarau

Vlad

173

min

143

min

 286

  29

   -

    -

   29

  Da

  Nu

  315

 8

Broscoi

Adrian

 58

min

  14

 min

   28

  29

  28

    -

 141

  Nu

  Da

  169

 9

Nogyosi

Robert

 13

min

    -

    -

  46

  32

    1

 179

  Nu

  Nu

  179

10

Purda

Calin

 11

min

    -

    -

  35

  31

    -

 159

  Nu

  Nu

  159

11

 

Lopadean

Marius

  9

min

    -

    -

  20

  12

   12

 128

  Nu

  Nu

  128

12

 

Rohozneanu

Petre

 45

min

    -

    -

    2

    4

     -

   18

  Nu

  Nu

    18

 

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 2 MATURI

 

Loc  

      Concurent

  Timp

   total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

 pentru

   zbor

    Şnur

   1-2 m

   Şnur

peste 2m

Şnur peste

   2 m pe

   2 parţi

 Punctaj

pentru joc

Barem de

    zbor

Barem de

   jocuri

Punctaj

general

1

Hanganut

Ovidiu

  223

  min

 139

 min

 278

   42

   27

    -

   150

   Da

   Da

 428

2

Butnar

Alin

  122

  min

  53

 min

 106

   20

   35

    6

   190

   Da

   Da

 296

3

Talasman

Nicusor

   84

  min

  42

 min

   84

   22

   32

     -

   150

   Da

   Da

 234

4

Giurgiu

Ciprian

   26

  min

   -

    -

   17

   52

    28

   365

   Nu

   Da

 365

5

Hadarau

Vlad

  117

  min

  74

 min

  148

   72

    -

     -

     72

   Da

   Nu

 220

6

Taifun

Sali

  109

  min

  24

 min

   48

   21

   22

     -

   109

   Da

   Nu

 157

7

Mergeani

Dina

   32

  min

   6

 min

   12

   33

   21

     -

   117

   Nu

   Da

 129

8

Rohozneanu

Petre

   30

  min

  18

 min

   36

    3

    2

     -

     11

   Da

   Nu

   47

9

Nogyosi

Robert

   13

  min

   -

    -

   24

   32

     5

   177

   Nu

   Nu

 177

10

Lopadean

Marius

    8

  min

   -

    -

   14

   18

    18

   176

   Nu

   Nu

 176

11

Purda

Calin

   13

  min

   -

    -

   30

   11

    10

   124

   Nu

   Nu

 124

12

Broscoi

Adrian

   22

  min

   -

    -

   20

    9

     1

     61

   Nu

   Nu

   61

     

 

 

GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 3 MATURI

 

Loc 

      Concurent

  Timp

   total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

 pentru

   zbor

    Şnur

   1-2 m

   Şnur

peste 2m

Şnur peste

   2 m pe

   2 parţi

 Punctaj

pentru joc

Barem de

    zbor

Barem de

   jocuri

Punctaj

general

1

Hanganut

Ovidiu

252

min

51

102

45

30

4

185

Da

Da

287

2

Purda

Calin

49

min

4

min

8

60

43

63

547

Nu

Da

555

3

Butnar

Alin

65

min

-

-

40

61

3

299

Nu

Da

299

4

Giurgiu

Ciprian

47

min

-

-

101

28

5

238

Nu

Da

238

5

Broscoi

Adrian

67

min

-

-

43

34

7

214

Nu

Da

214

6

Lopadean

Marius

20

min

-

-

22

16

12

146

Nu

Nu

146

7

Hadarau

Vlad

121

min

-

-

51

-

-

51

Nu

Nu

51

8

Mergeani

Dina

45

min

-

-

14

7

-

42

Nu

Nu

42

9

Rohozneanu

Petre

25

min

-

-

21

3

-

33

Nu

Nu

33

10

Nogyosi

Robert

21

min

-

-

4

1

5

33

Nu

Nu

33

11

Talasman

Nicusor

18

min

-

-

10

5

-

30

Nu

Nu

30

12

Taifun

Sali

25

min

-

-

5

2

-

13

Nu

Nu

13

     

 

 

REZULTATE CONCURSURI 2012

GRUPA ZBURATORI

 

 

Clasament final MATURI+tineret 2012

 

Loc ocupat:

Concurent:

Rasa

Localitate

Punctaj total

Punctaj obtinut la etapele cu bareme realizate

1

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

Dr. Turnu-Severin

5460p.

5460p.

2

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

5462p

5222p

3

Ciuruc Mihai

Tippler de altitudine

Bistrita, Hinova, MH

3750p

3310p

4

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

3445p

3020p

5

Bogorodita Laurentiu

Tippler de altitudine

Dr. Turnu-Severin

2435p

2435p.

6

Dudasu Petre

Zburator de Severin

Breznita Ocol, MH

2795p

1720p

7

Tataru Stefan

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

1825p

1320p

8

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

1935p

1130p

9

Chirita Marius Stefan

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

1265p

1125p

10

Batmalai Tanase

Zburator de Severin

Halanga, MH

1025p

1025p

11

Tesila Radu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

995p

995p

12

Bojan Elvis

Zburator de Severin

Bistrita Hinova, MH

1250p

0p

13

Breazu Nicusor

Zburator de Severin

Cernet,Simian, MH

1035p

0p

14

Spatarelu Daniel

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

950p

0p

15

Palsu Mihai

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

925p

0p

16

Breazu Nicusor

Tippler de altitudine

Cernet, Simian, MH

685p

0p

17

Filisanu Remus

Zburator de Severin

Hinova, MH

488p

0p

18

Bobocel Marian

Zburator de Severin

Hinova, MH

42p

0p

 

 

Clasament final TINERET 2012

 

Loc ocupat:

Concurent:

Localitate

Etapa I

Etapa II

Etapa III

Punctaj total

Punctaj obtinut la etapele cu bareme realizate

1

Ciuruc Mihai

Bistrita, Hinova, MH

3310p

0p

0p

3310p.

3310p.

2

Tronea Daniel

Dr. Turnu-Severin

890p.

800p.

1610p.

3300p

3300p

3

Trandafir Nicolae

Dr. Turnu-Severin

865p

715p.

1342p

2922p

2922p

4

Bogorodita Laurentiu

Dr. Turnu-Severin

865p.

700p.

870p

2435p

2435p

5

Dudasu Petre

Breznita Ocol, MH

595p

245p

1720p

2560p

1720p.

6

Batmalai Tanase

Halanga, MH

0p.

0p.

1025p.

1025p

1025p

7

Tesila Radu

Dr. Turnu-Severin

0p

0p

995p

995p

995p

8

Plavitu Liviu

Dr. Turnu-Severin

145p

280p

625p

1050p

625p

9

Chirita Marius Stefan

Dr. Turnu-Severin

140p

500p

0p

640p

500p

10

Pop Ovidiu

Dr. Turnu-Severin

395p

250p

380p

1025p

395p

11

Breazu Nicusor (Tippler)

Cernet, Simian, MH

0p

375p

310p

685p

0p

12

Breazu Nicusor (Zb. De Severin)

Cernet, Simian, MH

0p

315p

110p

425p

0p

13

Filisanu Remus

Hinova, MH

125p

80p

140p

345p

0p

14

Spatarelu Daniel

Dr. Turnu-Severin

140p

100p

0p

240p

0p

15

Palsu Mihai

Dr. Turnu-Severin

0p

0p.

150p

150p

0p

 

 

Etapa I PUI 2012


Loc ocupat:

Concurent:

Rasa:

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Bonusuri

Realizare bareme

Punctaj zbor (total)

1

Ciuruc Mihai

Tippler Englez

  11h 30 m.

0h 24m..

0h 16m.

0h 23m.

10h 27m.

50

2

3310 p.

2

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

3h 50m.

0h 15m..

0h 30m.

0h 55m.

2h 10m.

0

2

890 p.

3

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

3h 30m.

0h 20m.

0h 25m.

0h 15m.

2h 30m.

0

2

865 p.

4

Bogorodita Laurentiu

Tippler Englez

3h 30m.

0h 10m.

0h 15m.

0h 50m.

2h 15min.

0

2

865 p.

5

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

3h 05m.

0h 45m.

1h 40m.

0h 25m.

0h 15m.

0

2

395 p.

6

Dudasu Petre

Zburator de Severin

3h 30m.

0h 10m.

0h 15m.

3h 05m.

0h 0m.

0

1

595 p.

7

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

1h 45m.

1h 05m.

0h 40m.

0h 0m.

0h 0m.

0

1

145 p.

8

Chirita Marius

Zburator de Severin

2h 00m.

1h 40m.

0h 20m.

0h 0m.

0h 0m.

0

1

140 p.

9

Spatarelu Daniel

Zburator de Severin

2h 10m..

2h 00m.

0h 10m.

0h 0m.

0h 0m.

0

1

140 p.

10

Filisanu Remus

Zburator de Severin

2h 00m. 

1h 55m. 

0h 05m. 

0h 0m. 

0h 0m. 

0

1

125 p.

 

 

Etapa II PUI 2012


Loc ocupat:

Concurent:

Rasa:

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Bonusuri

Realizare bareme

Punctaj zbor (total)

1

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

  3h 05m.

0h 20m.

0h 15m.

0h 25m.

2h 05m.

50

2

800 p.

2

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

3h 00m.

0h 30m..

0h 15m.

0h 10m.

2h 05m.

0

2

715 p.

3

Bogorodita Laurentiu

Tippler de inaltime

4h 40m.

1h 05m.

1h 50m.

0h 55m.

0h 50m.

0

2

700 p.

4

Chirita Marius Stefan

Zburator de Severin

3h 00m.

0h 30m.

0h 40m.

1h 20m.

0h 30min.

0

2

500 p.

5

Breazu Nicusor

Tippler de inaltime

4h 20m.

3h 05m.

0h 35m.

0h 40m.

0h 0m.

0

1

375 p.

6

Breazu Nicusor

Zburator de Severin

4h 30m.

3h 45m.

0h 45m.

0h 0m.

0h 0m.

0

1

315p.

7

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

2h 00m.

0h 25m.

0h 30m.

1h 05m.

0h 0m.

0

1

280 p.

8

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

3h 00m.

1h 50m.

1h 10m.

0h 00m.

0h 0m.

0

1

250 p.

9

Dudasu   Petre 

Zburator de Severin

1h 20m..

0h 20m.

0h 15m.

0h 15m.

0h 30m.

0

1

245p.

10

Spatarelu Daniel

Zburator de Severin

1h 00m.

0h 20m.

0h 40m.

0h 0m.

0h 0m.

0

0

100p.

11

Filisanu Remus

Zburator de Severin

1h 20m. 

1h 20m. 

0h 00m. 

0h 0m. 

0h 0m. 

0

0

 80 p.

 

 

Etapa III PUI  2012

 

Loc ocupat:

Concurent:

Rasa:

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Realizare bareme

Punctaj zbor (total)

1

Dudasu Petre

Zburator de Severin

  5h 55m.

0h 10m.

0h 15m.

0h 10m.

5h 20m.

2

1720 p.

2

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

5h 30m.

0h 10m..

0h 10m.

0h 10m.

5h 00m.

2

1610 p.

3

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

4h 35m.

0h 08m.

0h 07m.

0h 15m.

4h 05m.

2

1342 p.

4

Batmalai Tanase

Zburator de Severin

3h 45m.

0h 15m.

0h 10m.

0h 15m.

3h 05min.

2

1025 p.

5

Tesila Radu

Zburator de Severin

4h 00m.

0h 35m.

0h 15m.

0h 10m.

3h 00m.

2

995p.

6

Bogorodita Laurentiu

Tippler de inaltime

4h 30m.

1h 00m.

0h 50m.

0h 45m.

1h 55m.

2

870 p.

7

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

2h 55m.

0h 15m.

0h 50m.

0h 20m.

1h 30m.

2

625p.

8

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

4h 00m.

1h 40m.

2h 20m.

0h 00m.

0h 0m.

1

380 p.

9

Breazu Nicusor

Tippler de inaltime

2h 50m.

0h 30m.

2h 20m.

0h 00m.

0h 00m.

1

310p.

10

Palsu Mihai 

Zburator de Severin

2h 00m..

1h 30m.

0h 30m.

0h 00m.

0h 00m.

1

150p.

11

Breazu Nicusor 

Zburator de Severin

1h 30m..

1h 10m.

0h 20m.

0h 00m.

0h 00m.

1

110p.

12

Filisanu Remus

Zburator de Severin

1h 15m.

0h 10m.

1h 05m.

0h 0m.

0h 0m.

0

140p.

 

 

Etapa I MATURI 2012

Loc ocupat:

Concurent:

Rasa:

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Bonusuri

Realizare bareme

Punctaj zbor (total)

1

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

  295 min.

10 min.

10 min.

10 min.

265 min.

50

2

1435 p.

2

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

220 min.

30 min.

10 min.

10 min.

170 min.

50

2

980 p.

3

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

185 min.

35 min.

50 min.

35 min.

65 min.

50

2

615 p.

4

Bojan Elvis

Zburator de Severin

320  min.

60 min.

200 min.

60 min.

0 min.

0

1

640 p.

5

Spatarelu Daniel

Zburator de Severin

120 min.

40 min.

40 min.

20 min.

20 min.

0

0

280 p.

6

Filisanu Remus

Zburator de Severin

100 min.

57 min.

43 min.

0 min.

0 min.

0

0

143 p.

7

Tataru Stefan

Zburator de Severin

80 min.

20 min.

60 min.

0 min.

0 min.

0

0

140 p.

8

Breazu Nicusor

Zburator de Severin

135 min.

135 min.

0 min.

0 min.

0 min.

0

0

135 p.

9

Bobocel Marian

Zburator de Severin

32 min.

22 min.

10 min.

0 min.

0 min.

0

0

42 p.

10

Dudasu Petre

Zburator de Severin

25 min. 

20 min. 

5 min. 

0 min. 

0 min. 

0

0

30 p.

 

 

Etapa II MATURI 2012

Grupa Zburator

Loc ocupat:

Concurent:

Rasa:

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Bonusuri

Realizare nr. bareme

Punctaj zbor (total)

1

Tataru Stefan

Zburator de Severin

  5h 00min

0h 10min

0h 40min

0h 35min

3h 35min

50

2

1320 p.

2

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

3h 30min

0h 10min

0h 25min

0h 35min

2h 20min

0

2

865 p.

3

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

3h 25min

0h 15min

0h 20min

1h 0min

1h 50min

0

2

785 p.

4

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

4h 40min

1h 35min

1h 25min

0h 15min

1h 25min

0

2

735 p.

5

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

3h 15min

0h 30min

0h 50min

0h 40min

1h 15min

0

2

625 p.

6

Pilsu Mihai

Zburator de Severin

2h 55min

0h 10min

0h 10min

0h 15min

2h 20min

0

1

775 p.

7

Bojan Elvis

Zburator de Severin

4h 0min

1h 35min

1h 20min

1h 25min

0h 0 min.

0

1

450 p.

8

Ciuruc Mihai

Tippler Englez

3h 50min

0h 20min

3h 30min

0h 0min

0h 0min

0

1

440 p.

9

Spatarelu Daniel

Zburator de Severin

2h 20min

0h 30min

1h 0min

0h 10min

0h 40min

0

1

430 p.

10

Breazu Robert Nicusor

Zburator de Severin

2h 45min

1h 20min.

0h 55min

0h 30min

0h 0 min.

0

0

280 p.

11

Dudasu Petre

Zburator de Severin

1h 40min

0h 25min

0h 45min 

0h 30min

0h 0 min. 

0

0

205 p.

 

 

 

Etapa III MATURI 2012


Loc ocupat:

Concurent:

Rasa:

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Bonusuri

Realizare nr. bareme

Punctaj zbor (total)

1

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

  3h 25min

0h 20min

0h 35min

0h 25min

2h 05min

0

2

790 p.

2

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

3h 15min

0h 35min

0h 15min

0h 15min

2h 10min

0

2

760 p.

3

Chirita Marius Stefan

Zburator de Severin

3h 05min

0h 20min

0h 50min

0h 35min

1h 20min

0

2

625 p.

4

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

3h 10min

2h 20min

0h 50min

0h 0min

0h 0min

0

1

240 p.

5

Tataru Stefan

Zburator de Severin

2h 30min

0h 15min

1h 15min

0h 50min

0h 10min

0

0

365 p.

6

Breazu Robert Nicusor

Zburator de Severin

1h 45min

0h 15min

1h 30min

0h 0min

0h 0min

0

0

195 p.

7

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

2h55min

0h 0min

0h 0min

0h 0min

0h 0 min.

0

0

175 p.

8

Bojan Elvis

Zburator de Severin

1h 50min

1h 05min

0h 40min

0h 05min

0h 0min

0

0

160 p.

 

 

Clasament final MATURI 2012


Loc ocupat:

Concurent:

Localitate

Etapa I

Etapa II

Etapa III

Punctaj total

Punctaj obtinut la etapele cu bareme realizate

1

Plavitu Liviu

Dr. Turnu-Severin

980p

625p

790p

2395p.

2395p.

2

Trandafir Nicolae

Dr. Turnu-Severin

1435p.

865p.

240p.

2540p

2300p

3

Tronea Daniel

Dr. Turnu-Severin

615p

785p.

760p

2160p

2160p

4

Tataru Stefan

Dr. Turnu-Severin

140p.

1320p.

365p

1825p

1320p

5

Pop Ovidiu

Dr. Turnu-Severin

0p

735p

175p

910p

735p.

6

Chirita Marius Stefan

Dr. Turnu-Severin

0p.

0p.

625p.

625p

625p

7

Bojan Elvis

Bistrita, Hinova, MH

640p

450p

160p

1250p

0p

8

Pilsu Mihai

Dr. Turnu-Severin

0p

775p

0p

775p

0p

9

Spatarelu Daniel

Dr. Turnu-Severin

280p

430p

0p

710p

0p

10

Breazu Nicusor

Cernet, Simian, MH

135p

280p

195p

610p

0p

11

Ciuruc Mihai

Bistrita, Hinova MH

0p

440p

0p

440p

0p

12

Dudasu Petre

Breznita Ocol, MH

30p

205p

0p

235p

0p

13

Filisanu Remus

Hinova, MH

143p

0p

0p

143p

0p

14

Bobocel Marian

Hinova, MH

42p

0p.

0p

42p

0p

 

 

                                                                  GRUPA ROLLER

                                                       RASA JUCATOR DE GALATI

 

 

CLASAMENT FINAL MATURI+TINERET 2012

 

 

Loc

 ocupat

Concurent

Punctaj etape maturi

Bareme etape maturi

Punctaj etape tineret

Bareme etape tineret

Punctaj total

 

1.

Porojan Claudiu

 

889p

1-2-2

658p

2-2-1

1547p

 

2.

Barboianu Ionut

 

      744p

2-2-2

632p

1-2-1

1376p

 

3.

Chelu Emilian

 

678p

2-2-2

138p

1-1-0

  816p

 

4.

Hanganut Ovidiu

 

550p

0-1-2

659p

2-1-1

1209p

 

5.

Gheorghe Nicolae

516p

2-2-2

-

-

516p

 

6.

Leas Armando

 

1040p

1-2-2

-

-

1040p

 

7.

Giurgiu Ciprian

 

977p

1-0-1

939p

0-1-1

1916p

 

8.

Coloji Gheorghe

433p

1-1-2

-

-

433p

 

9.

Rosca Eugen

 

962p

1-1-1

74p

0-0-0

1036p

 

10.

Butnar Alin

 

278p

0-1-0

742p

0-1-1

1020p

 

11.

Hiriscau Traian

 

263p

0-1-0

673p

1-0-1

  936p

 

12.

Broscoi Adrian

 

454p

1-1-0

88p

0-0-0

  542p

 

13.

Lopadean Marius

 

68p

0-0-0

313p

0-0-1

  381p

 

14.

Hadarau Vlad

 

160p

0-1-0

-

-

   160p

 

15.

Barabas Gabriel

 

8p

0-0-0

149p

0-1-0

  157p

 

16.

Ionescu Eugeniu

65p

1-0-0

-

-

    65p

 

17.

Purda Calin

 

241p

0-0-0

438p

0-0-0

  679p

 

18.

Torok Crinel

 

114p

0-0-0

-

-

  114p

 

19.

Varzescu Marius

32p

0-0-0

-

-

   32p

 

20.

Caratas Catalin

-

-

8p

0-1-0

     8p

 

21.

Ianculescu  Dan

 

0p

1-1-1

-

-

       0p

 

 

CLASAMENT FINAL TINERET 2012

 

 

 

CONCURENT

ETAPA I

BAREME

ETAPA I

ETAPA II

BAREME

ETAPA II

ETAPA III

BAREME

ETAPA III

TOTAL

1.

Porojan Claudiu

 

391

2

179

2

88

1

658p

2.

Hanganut Ovidiu

 

398

2

181

1

  80

1

 659p

3.

Barboianu Ionut

 

130

1

281

2

221

1

      632p

4.

Giurgiu Ciprian

 

216

-

533

1

190

1

 939p

5.

Butnar Alin

 

241

-

143

1

358

1

 742p

6.

Hiriscau Traian

 

168

1

114

-

391

1

 673p

7.

Chelu Emilian

 

  56

1

  82

1

-

-

      138p

8.

Lopadean Marius

 

  94

-

  49

-

170

1

 313p

9.

Barabas Gabriel

 

  26

-

  93

1

  30

-

 149p

10.

Purda Calin

 

194

-

    132

-

112

-

 438p

11.

Broscoi Adrian

 

-

-

  43

-

  45

-

   88p

12.

Rosca Eugen

 

  29

-

   6

-

39

-

   74p

13.

Caratas Catalin

-

-

   0

1

  8

-

     8p

 

                                                                 ETAPA 1 PUI 2012

 

 

                                                                

 

Concurent

  Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

zbor

 Şnur

  sub

2 metri

 Şnur

peste

2 metri

 Şnur

 peste

2 metri

pe 2 parţi

Punctaj    pentru

joc

Barem

   de

  zbor

Barem

   de

jocuri

Punctaj

general

1

Hanganut

   Ovidiu

120

min

  57

 min

114

32

63

  -

284

Da

Da

398

2

Porojan

Claudiu

131

min

39

min

  78

69

61

  -

313

Da

Da

391

3

Hiriscau

Traian

105

min

    -

    -

36

33

  -

168

Nu

Da

168

4

Barboianu

 Ionut

46

min

    -

    -

30

25

  -

130

Nu

Da

130

5

Chelu

Emilian

61

min

    -

    -

16

10

  -

  56

Nu

Da

  56

6

Butnar

Alin

18

min

    -

    -

15

54

  2

241

Nu

Nu

241

7

Giurgiu

Ciprian

 9

min

    -

    -

15

34

13

216

Nu

Nu

216

8

Purda

Calin

11

min

    -

    -

22

43

   -

194

Nu

Nu

194

9

Lopadean

Marius

22

min

    -

    -

25

16

   1

  94

Nu

Nu

  94

10

ROSCA

EUGEN

72

min

-

-

  9

  5

   -

29

Nu

Nu

  29

Barabas

Gabriel   11

36

min

-

-

10

  4

   -

  26

Nu

Nu

  26

                           

   

 

 

ETAPA 2 PUI 2012

 

 

 

 

Concurent

Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

zbor

Şnur

  sub

2 metri

Şnur

peste

2 metri

Şnur

 peste

2 metri

pe 2 parţi

Punctaj    pentru

joc

Barem

   de

  zbor

Barem

   de

jocuri

Punctaj

general

1

Barboianu

 Ionut

159

min

32

min

64

29

47

-

217

Da

Da

281

2

Porojan

Claudiu

70

min

19

min

38

37

26

-

141

Da

Da

179

3

Giurgiu

Ciprian

36

min

-

-

38

75

39

533

Nu

Da

533

4

Hanganut

   Ovidiu

46

min

10

min

20

16

30

5

161

Nu

Da

181

5

Butnar

Alin

56

min

-

-

  2

29

5

143

Nu

Da

143

6

Barabas

Gabriel  

95

min

27

min

54

23

  4

-

  39

Da

Nu

  93

7

Chelu

Emilian

30

min

-

-

14

17

-

  82

Nu

Da

  82

8

Purda

Calin

27

min

-

-

27

25

1

132

Nu

Nu

132

9

 Hiriscau

Traian

42

min

-

-

12

23

2

114

Nu

Nu

114

10

Lopadean

Marius

50

min

-

-

  2

  8

3

  49

Nu

Nu

  49

11

Broscoi

Adrian

38

min

-

-

27

  4

-

  43

Nu

Nu

  43

12

Rosca

Eugen

149

min

-

-

  2

  1

-

   6

Nu

Nu

    6

13

Caratas

Catalin

170

min

118

min

236

-

-

-

-

Da

Nu

    0

 

 

                                                                 ETAPA 3 PUI 2012

 

 

 

Concurent

Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

zbor

Şnur

  sub

2 metri

Şnur

peste

2 metri

Şnur

 peste

2 metri

pe 2 parţi

Punctaj    pentru

joc

Barem

   de

  zbor

Barem

   de

jocuri

Punctaj

general

1

Hiriscau

Traian

73

min

-

-

  7

96

  -

391

Nu

Da

391

2

Butnar

Alin

32

min

-

-

55

52

 19

358

Nu

Da

358

3

Barboianu

 Ionut

32

min

-

-

37

46

  -

221

Nu

Da

221

4

Giurgiu

Ciprian

19

min

-

-

59

24

  7

190

Nu

Da

190

5

Lopadean

Marius

23

min

-

-

20

35

  2

170

Nu

Da

170

6

Porojan

Claudiu

71

min

9

min

18

10

15

  -

  70

Nu

Da

  88

7

Hanganut

   Ovidiu

48

min

17

min

34

  3

  2

  7

  46

Da

Nu

  80

8

 Purda

Calin

24

min

-

-

18

16

   6

112

Nu

Nu

112

9

Broscoi

Adrian

38

min

-

-

29

  4

   -

  45

Nu

Nu

  45

10

 Rosca

Eugen

115

min

-

-

19

  5

   -

  39

Nu

Nu

   39

11

Barabas

Gabriel  

78

min

-

-

10

  5

   -

  30

Nu

Nu

  30

12

Caratas *

Catalin

18

min

-

-

  4

  1

   -

    8

Nu

Nu

    8

 * Concurentul a solicitat încheierea concursului .

 

                                                                 ETAPA 1 MATURI

 

 

                                                                

 

Concurent

  Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

zbor

 Şnur

  sub

2 metri

 Şnur

peste

2 metri

 Şnur

 peste

2 metri

pe 2 parţi

Punctaj    pentru

joc

Barem

   de

  zbor

Barem

   de

jocuri

Punctaj

general

1.

Barboianu

Ionut

172

min

85

Min

170

43

14

-

99

da

da

269 p

2.

Nicu

Gheorge

150

min

91

Min

182

8

18

-

80

da

da

262

3.

Chelu

Emilian

146

min

45

Min

90

4

24

-

100

da

da

190

4.

Giurgiu

Ciprian

34

min

    -

    -

  35

  59

   12

 331

Nu

Da

331

5.

Broscoi

Adrian

214

min

  96

 min

192

    6

    3

    -

   18

Da

Nu

210

 6.

 Porojan

Claudiu

117

min.

 52

min.

104
47
 7 -75
 Da Nu 179

7.

Leas

Armando

44

min

  13

 min

  26

  22

  16

    5

 111

Nu

Da

137

8.

Coloji

Gheorghe

54

min

    -

    -

  36

  24

    -

 132

Nu

Da

132

9.

Butnar

Alin

90

min

    -

    -

  31

  12

    1

   84

Nu

Nu

  84

10.

Torok

Crinel

16

min

    -

    -

  29

    8

    3

   76

Nu

Nu

  76

11.

Hanganut

Ovidiu

55

min

-

-

63

1

-

67

nu

nu

67

12.

Rosca

Eugen

381

min

21

Min

42

7

4

-

23

da

nu

65

13.

Ionescu

Eugeniu

123

min

15

min

30

19

4

-

35

da

nu

65

14.

Lopadean

Marius

18

min

    -

    -

  11

  12

    -

   59

Nu

Nu

  59

15.

Purda

Calin

15

min

    -

    -

    8

  12

    -

   56

Nu

Nu

  56

16.

Hiriscau

Traian

29

min

    -

    -

  33

    2

    -

   41

Nu

Nu

  41

17.

Varzescu

Marius

47

min

-

-

-

8

-

32

nu

nu

32

18.

Hadarau

Vlad

25

min

-

-

20

3

-

32

nu

nu

32

19.

Ianculescu

Dan

235

min

105

min

210

-

-

-

-

da

nu

0

 

 

                               RASA JUCATOR DE GALATI

                                                 ETAPA 2 MATURI

 

                                                                

 

Concurent

  Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

zbor

 Şnur

  sub

2 metri

 Şnur

peste

2 metri

 Şnur

 peste

2 metri

pe 2 parţi

Punctaj    pentru

joc

Barem

   de

  zbor

Barem

   de

jocuri

Punctaj

general

 1

   Leas

Armando

 221

 min

  204

  min

 408

  25

  16

    -

 89

Da

 Da

497

 2

Porojan

Claudiu

252

min

150

min

 300

  46

  12

    -

  94

Da

 Da

394

 3

Barboianu

Ionut

232

min

58

min

 116

  27

  45

    -

207

Da

 Da

323

 4

Chelu

Emilian

53

min

29

min

  58

   3

   23

    2

 105

Da

 Da

163

 5

Nicu

Gheorghe

87

min

27

min

  54

    4

   14

    -

  60

Da

 Da

114

 6

 Rosca

 Eugen

423

min

276

min

 552

    6

    1

    -

  10

Da

 Nu

562

 7

Broscoi

Adrian

165

min

  71

 min

 142

  37

    9

    -

   73

Da

 Nu

215

 8

Giurgiu

Ciprian

 25

min

    -

    -

  11

   38

    7

 198

Nu

 Nu

198

 9

Hanganut

   Ovidiu

138

min

    -

    -

  35

   37

    -

 183

Nu

 Da

183

10

Hadarau

   Vlad

 69

min

 37

min

  74

  30

    6

    -

   54

Da

 Nu

128

                                                  

11

Hiriscau

 Traian

135

min

  39

 min

  78

  14

    6

     -

   38

Da

Nu

116

12

Butnar

   Alin

116

min

    -

    -

  16

   21

    3

115

Nu

Da

115

13

Coloji

Gheorghe

118

min

    -

    -

  45

   17

    -

113

Nu

Da

113

14

Purda

Calin

 12

min

    -

    -

  15

     4

    -

  31

Nu

Nu

  31

15

Torok

Crinel

 16

min

    -

    -

  14

     1

    2

  28

Nu

Nu

  28

16

Barabas

Gabriel

 10

min

    -

    -

    8

   -

    -

    8

Nu

Nu

    8

17

Lopadean

Marius

 10

min

    -

    -

    3

   -

    -

    3

Nu

Nu

    3

18

Ianculescu

  Dan

192

min

168

min

 336

   -

   -

    -

   -

Da

Nu

    0

 

 

                                                 ETAPA 3 MATURI

 

                                                 RASA JUCATORI DE GALATI               

 

Concurent

  Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

zbor

 Şnur

  sub

2 metri

 Şnur

peste

2 metri

 Şnur

 peste

2 metri

pe 2 parţi

Punctaj    pentru

joc

Barem

   de

  zbor

Barem

   de

jocuri

Punctaj

general

 1

   Leas

Armando

 181

 min

  139

  min

 278

 12

  29

    -

 128

Da

 Da

406

 2

Chelu

Emilian

175

min

54

min

 108

   5

  48

    4

 217

Da

 Da

325

 3

Porojan

Claudiu

222

min

106

min

 212

  52

  13

    -

 104

Da

 Da

316

 4

Hanganut

   Ovidiu

100

min

  45

   90

  30

   45

    -

 210

Da

 Da

300

 5

Coloji

Gheorghe

122

min

 17

min

   34

  27

  18

  11

154

Da

Da

188

 6

Barboianu

Ionut

110

min

31

min

   62

  38

  13

    -

   90

Da

 Da

152

 7

Nicu

Gheorghe

121

min

46

min

   92

    4

   11

    -

   48

Da

 Da

140

 8

Giurgiu

Ciprian

131

min

   5

   10

  37

   44

   45

 438

Nu

 Da

448

 9

 Rosca

 Eugen

200

min

164

min

 328

   3

    1

    -

     7

Da

 Nu

335

10

Purda

Calin

 12

min

    -

    -

  15

  26

    7

154

Nu

Nu

154

         

 

Concurent

  Timp

  total

de zbor

Zbor la

  mare

inaltime

Punctaj

pentru

zbor

 Şnur

  sub

2 metri

 Şnur

peste

2 metri

 Şnur

 peste

2 metri

pe 2 parţi

Punctaj    pentru

joc

Barem

   de

  zbor

Barem

   de

jocuri

Punctaj

general

11

Hiriscau

 Traian

40

min

   -

   -

102

   1

     -

106

Nu

Nu

106

12

Butnar

   Alin

48

min

   -

   -

  15

  16

    -

  79

Nu

Nu

  79

13

Broscoi

Adrian

13

min

   -

   -

   5

    6

    -

  29

Nu

 Nu

  29

14

Torok

Crinel

 6

min

    -

    -

   5

   -

    1

  10

Nu

Nu

  10

15

Lopadean

Marius

 38

min

    -

    -

   6

   -

    -

    6

Nu

Nu

    6

16

 Ianculescu

Dan

 276

min

 240 min

 480

 0

0

0

0

da

 nu

 0

 

 CLASAMENT FINAL MATURI 2012

Jucatori de Galati

 

 

 

CONCURENT

ETAPA I

BAREME

ETAPA I

ETAPA II

BAREME

ETAPA II

ETAPA III

BAREME

ETAPA III

TOTAL

1.

Barboianu Ionut

 

269

2

323

2

152

2

   744p

2.

Chelu Emilian

 

190

2

163

2

325

2

678p

3.

Nicu Gheorghe

 

262

2

114

2

140

2

516p

4.

Leas Armando

 

137

1

497

2

406

2

1040p

5.

Porojan Claudiu

 

179

1

394

2

316

2

889p

6.

Coloji Gheorghe

 

132

1

113

1

188

2

433p

7.

Hanganut Ovidiu

 

67

-

183

1

300

2

550p

8.

Rosca Eugen

 

65

1

562

1

335

1

962p

9.

Giurgiu Ciprian

 

331

1

198

-

448

1

977p

10.

Broscoi Adrian

 

210

1

215

1

29

-

454p

11.

Butnar Alin

 

84

-

115

1

79

-

278p

12.

Hiriscau Traian

 

41

-

116

1

106

-

263p

13.

Hadarau Vlad

 

32

-

128

1

-

-

160p

14.

Ionescu Eugeniu

65

1

-

-

-

-

65p

15.

Purda Calin

 

56

-

31

-

154

-

241p

16.

Torok Crinel

 

76

-

28

-

10

-

114p

17.

Lopadean Marius

 

59

-

3

-

6

-

68p

18.

Varzescu Marius

32

-

-

-

-

-

32p

19.

Barabas Gabriel

 

-

-

8

-

-

-

8p

20.

Ianculescu  Dan

 

0p

1

0p

1

0 p

1

0p

 

 Grupa roller

 

Rasa Roller de Birmingham

 

Etapa I

 

Nr. crt.

Concurent

Durata zbor

Nr. de jocuri

Puncte joc

1.

Caratas Catalin

15 min.

29

29

 

Etapa II

 

Nr. crt.

Concurent

Durata zbor

Nr. de jocuri

Puncte joc

1.

Caratas Catalin

55 min.

80

80

 

 Etapa III

Nr. crt.

Concurent

Durata zbor

Nr. de jocuri

Puncte joc

1.

Caratas Catalin

108 min.

180

180


 

REZULTATE CONCURSURI 2011

CLASAMENT FINAL TINERET 2011

GRUPA ROLLER

 

 

CONCURENT

ETAPA I

ETAPA II

 

ETAPA III

TOTAL

1.Coloji  Gheorghe

679 p.

499 p.

600 p.

1778 p.

2.Mocan Calin

235 p.

413 p.

140 p.

788 p.

3. Giurgiu Ciprian

137 p.

312 p.

322 p.

771 p.

4. Butnar Alin

318 p.

249 p.

165 p.

732 p.

5. Chelu Emilian

228 p.

209 p.

283 p.

720 p.

6. Purda Calin

119 p.

178 p.

238 p.

535 p.

7. Hanganut Ovidiu

147 p.

154 p.

161 p.

462 p.

8.Hiriscau Traian

110 p.

134 p.

137 p.

381 p.

  9. Lopadean Marius

 51 p.
147 p.
 117 p.
 315 p.

10. Rosca Eugen

0 p.

101 p.

180 p.

281 p.

11. Gheorghe Nicolae

125 p.

133 p.

-

258 p.

12. Vacut Dorian

189 p.

-

-

189 p.

13. Broscoi Adrian

23 p.

-

122 p.

145 p.

14. Torok Crinel

28 p.

45 p.

68 p.

141 p.

15. Porojan Claudiu

56 p.

-

-

56 p.

16. Hadarau Vlad

-

-

28 p.

28 p.

17. Barabas Gabriel

-

-

0 p.

0 p.

 

FELICITARI CASTIGATORILOR SI PARTICIPANTILOR!

 GRUPA ZBURATORI

 

 

CONCURENT

ETAPA I

ETAPA II

ETAPA III

TOTAL

1. Bogorodita Laurentiu

1057 p.

1435 p.

2765 p.

5257 p.

2. Filisanu Remus

0 p.

0 p.

1395 p.

1395 p.

3. Chirita Marius

-

860 p.

-

860 p.

4. Tronea Daniel

650 p.

-

-

650 p.

5. Vacut Dorian

17 p.

-

-

17 p.

6. Curelea Armand

0 p.

-

-

0 p.

6. Tronea Daniel

0 p.

-

-

0 p.

 

 FELICITARI CASTIGATORILOR SI PARTICIPANTILOR!

 

 

Etapa I TINERET 2011

grupa Rolleri

 

 

 

Loc ocupat:

 

Concurent:

 

Rasa:

          Timp total zbor

 

Zbor la mare inaltime

 

Punctaj pentru zbor

 

Snur sub  2 metri

 

Snur peste 2 metri

Snur peste 2 metri pe

2 parti

 

Punctaj pentru joc

      Punctaj general

1

Coloji Gheorghe

Jucatori de  Galati

49 min.

-

0 p.

140

126

7

679 p.

679 p.

2

Butnar        Alin

Jucatori de  Galati

116 min.

37 min.

74 p.

140

26

-

244 p.

318 p.

3

Mocan     Calin

Jucatori de  Galati

13 min.

-

0 p.

31

51

-

235 p.

235 p.

4

Chelu Emilian

Jucatori de Galati

76 min.

3 min.

6 p.

10

53

-

222 p.

228 p.

5

Vacut    Dorian

Jucatori de  Galati

29 min.

11 min.

22 p.

43

31

-

167 p.

189 p.

6

 

Hanganut Ovidiu

Jucatori de Galati

84 min.

25 min.

50 p.

44

7

5

97 p.

147 p.

7

Giurgiu    Ciprian

Jucatori de  Galati

33 min.

-

0 p.

105

8

-

137 p.

137 p.

8

Nicu Gheorghe

Jucatori de  Galati

78 min.

44 min.

88 p.

1

9

-

37 p.

125 p.

9

Purda       Calin

Jucatori de  Galati

24 min.

-

0 p.

71

12

-

119 p.

119 p.

10

Hiriscau Traian

Jucatori de  Galati

11 min.

-

0 p.

14

23

-

110 p.

110 p.

11

Porojan Claudiu

Jucatori de  Galati

60 min.

-

0 p.

28

7

-

56 p.

56 p.

12

Lopadean Marius

Jucatori de  Galati

15 min.

-

0 p.

23

7

-

51 p.

51 p.

13

Terec      Crinel

Jucatori de  Galati

9 min.

-

0 p.

28

-

-

28 p.

28 p.

14

Broscoi   Adrian

Jucatori de  Galati

12 min.

-

0 p.

19

1

-

23 p.

23 p.

 

15

Rosca Eugen

Jucatori de Galati

155 min

129 min.

258 p.

0

0

0

0

0

 

Etapa I TINERET 2011

Grupa Zburator

Loc ocupat:

Concurent:

Rasa:

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor (total)

1

Bogorodita   Laurentiu

Tippler de altitudine

242 min.

22 min.

15 min.

10 min.

195 min.

1057 p.

2

Tronea Daniel

Zburator de Severin

200 min.

25 p.

70 p.

45 p.

60 p.

650 p.

3

Tronea Daniel *

Ciung de Ploiesti

155 min.

25 min.

105 min.

25 min.

-

310 p.

4

Filisanu Remus*

Zburator de Severin

160 min.

90 min.

30 min.

40 min.

-

270 p.

5

Vacut Dorian

Dungat Romanesc

17 min.

17 min.

-

-

-

17 p.

6

Curelea Armand **

Ciung de Ploiesti

 

 

 

 

 

Stol luat de curenti dupa 6 ore de zbor - neomologat

*descalificat datorita nerealizarii baremului de altitudine (disparitie)

**descalificat datorita pierderii stolului

 

Etapa A II-a TINERET 2011

grupa Rolleri

 

 

Loc ocupat:

 

Concurent:

 

Rasa:

          Timp total zbor

 

Zbor la mare inaltime

 

Punctaj pentru zbor

 

Snur sub  2 metri

 

Snur peste 2 metri

Snur peste 2 metri pe

2 parti

 

Punctaj pentru joc

      Punctaj general

1

Coloji    Gheorghe

Jucatori de Galati

45 min.

-

0 p.

81

102

2

499 p.

499 p.

2

Mocan     Calin

Jucatori de Galati

37 min.

16 min.

32 p.

28

87

1

381 p.

413 p.

3

Giurgiu   Ciprian

Jucatori de Galati

33 min.

3 min.

6 p.

54

63

-

306 p.

312 p.

4

Butnar        Alin

Jucatori de Galati

26 min.

-

0 p.

76

22

17

249 p.

249 p.

5

Chelu      Emilian

Jucatori de Galati

82 min.

-

0 p.

13

49

-

209 p.

209 p.

6

Purda       Calin

Jucatori de Galati

18 min.

-

0 p.

98

20

-

178 p.

178 p.

7

Hanganut  Ovidiu

Jucatori de Galati

125 min.

35 min.

70 p.

40

6

4

84 p.

154 p.

8

Lopadean Marius

Jucatori de Galati

16 min.

-

0 p.

70

13

5

147 p.

147 p.

9

Hiriscau    Traian

Jucatori de Galati

16 min.

-

0 p.

26

22

4

134 p.

134 p.

10

Gheorghe Nicolae

Jucatori de Galati

141 min.

15 min.

30 p.

43

15

-

103 p.

133 p.

11

Rosca      Eugen

Jucatori de Galati

144 min.

49 min.

98 p.

3

-

-

3 p.

101 p.

12

Torok       Crinel

Jucatori de Galati

12 min.

-

0 p.

17

7

-

45 p.

45 p.

 

 

 

Etapa a II-a TINERET 2011

Grupa Zburatori

 

Loc ocupat:

Concurent:

Rasa:

Timp  total zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor (total)

1.

Bogorodita    Laurentiu

Tippler de altitudine

435 min.

10 min.

120 min.

170 min.

135 min.

1435 p.

2.

Chirita Marius     Stefan

Zburatori de Severin

310 min.

15 min.

140 min.

105 min.

50 min.

860 p.

3.

Filisanu              Remus *

Zburatori de Severin

120 min.

120 min.

-

-

-

120 p.

 

 

*descalificat datorita nerealizarii baremului de altitudine

**descalificat datorita pierderii stolului

 

Etapa A III-a TINERET 2011

grupa Rolleri

 

 

 

 

Loc ocupat:

 

Concurent:

 

Rasa:

          Timp total zbor

 

Zbor la mare inaltime

 

Punctaj pentru zbor

 

Snur sub  2 metri

 

Snur peste 2 metri

Snur peste 2 metri pe

2 parti

 

Punctaj pentru joc

      Punctaj general

1

Coloji Gheorghe

Jucatori de Galati

38 min.

-

0 p.

51

106

25

600 p.

600 p.

2

Giurgiu Ciprian

Jucatori de Galati

47 min.

-

O p.

98

56

-

322 p.

322 p.

3

Chelu    Emilian

Jucatori de Galati

115 min

21 min.

42 p.

21

55

-

241 p.

283 p.

4

Purda       Calin

Jucatori de Galati

17 min.

-

0 p.

82

39

-

238 p.

238 p.

5

Rosca Eugen

Jucatori de Galati

175 min.

71 min.

142

2

9

-

38

180 p.

6

Butnar        Alin

Jucatori de Galati

32 min.

7 min.

14 p.

15

19

12

151 p.

165 p.

7

 

Hanganut Ovidiu

Jucatori de Galati

90 min.

-

0 p.

49

28

 

161 p.

161 p.

8

Mocan     Calin

Jucatori de Galati

9 min.

-

0 p.

16

31

-

140 p.

140 p.

9

Hiriscau Traian

Jucatori de Galati

10 min.

-

0 p.

16

19

9

137 p.

137 p.

10

Broscoi   Adrian

Jucatori de Galati

44 min.

-

O p.

50

18

-

122 p.

122 p.

11

Lopadean Marius

Jucatori de Galati

9 min.

-

0 p.

45

18

-

117 p.

117 p.

12

Torok       Crinel

Jucatori de Galati

17 min.

-

0 p.

24

11

-

68 p.

68 p.

13

 

Hadarau Vlad

Jucatori de Galati

31 min.

-

0 p.

28

-

-

28 p.

28 p.

14

 

Barabas Gabriel

Jucatori de Galati

188 min.

33 min.

66 p.

-

-

-

0 p.

0 p.

 

Etapa a III-a TINERET 2011

Grupa Zburatori

Loc ocupat:

Concurent:

Rasa:

Timp  total zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor (total)

1.

Bogorodita   Laurentiu

Tippler de altitudine

575 min.

15 min.

10 min.

10 min.

540 min

2765 p.

2.

Filisanu             Remus

Zburatori de Severin

435 min

135 min.

60 min.

30 min.

210 min.

1395 p.

 

 

 

 

 

 GRUPA ROLLER

RASA JUCATOR DE GALATI

ETAPA 1 MATURI

 

Nr.

Concurent:

Timp total zbor

Zbor la mare inaltime

Punctaj pentru zbor

Snur sub  2 metri

Snur peste 2 metri

Snur peste 2 metri pe 2 parti

Punctaj pentru joc

Punctaj general

1

Ionescu Eugeniu

305 min

263 min.

526 p.

17

14

-

73 p.

599 p.

2

Gheorghe Nicolae

205 min

173 min.

346 p.

19

10

-

 

59 p.

 

405 p.

3

Barboianu Ionut

179 min.

152 min.

304 p.

61

8

-

93 p.

397 p.

4

Mocan Calin

19 min.

-

-

27

89

-

383 p.

383 p.

5

Chelu Emilian

70 min.

32 min.

64 p.

27

57

-

255 p.

319 p.

6

Leas Armando

142 min.

126 min.

252 p.

9

4

-

25 p.

277 p.

7

Vacut Dorian

93 min.

43 min.

86 p.

86

22

-

174

260 p.

8

Voicu Ilie

145 min.

124 min.

248 p.

-

-

-

-

248 p.

9

Coloji Gheorghe

20 min.

-

-

89

37

-

237 p.

237 p.

10

Giurgiu Ciprian

37 min.

-

-

47

37

-

195 p.

195 p.

11

Hiriscau Traian

28 min.

-

-

25

30

-

145 p.

145 p.

12

Broscoi Adrian

31 min.

17 min.

34 p.

20

21

-

104 p.

138 p.

13

Butnar Alin

40 min.

8 min.

16 p.

44

19

-

120 p.

136 p.

14

Lopadean Marius

32 min.

18 min.

36 p.

24

8

-

56 p.

92 p.

15

Varzescu Marius

39 min.

-

-

-

21

-

84 p.

84 p.

16

Purda Calin

16 min.

-

-

3

8

-

35 p.

35 p.

17

Hadarau Vlad *

42 min.

-

-

10

1

-

14 p.

14 p.

 

* Concurentul a solicitat intreruperea concursului pe motiv ca porumbeii ramasi in zbor nu mai prezinta joc punctabil

CONFORM REGULAMENTULUI , CONCURENTUL DE PE LOCUL 8 VA FI  PE ULTIMUL LOC CU 0 PUNCTE DATORITA LIPSEI JOCULUI.

 

 Etapa II maturi

 

 

 

Loc ocupat:

 

Concurent:

          Timp total zbor

Zbor la mare inaltime

Punctaj pentru zbor

Snur sub  2 metri

Snur peste 2 metri

Snur peste 2 metri pe

2 parti

Punctaj pentru joc

      Punctaj general

1.

Barboianu Ionut

347 min.

303 min.

606 p.

32

16

7

131 p.

737 p.

2.

Gheorghe Nicolae

346 min.

293 min.

586 p.

12

6

-

36 p.

622 p.

3.

Ionescu Eugeniu

165 min.

155 min.

310 p.

30

21

-

114 p.

424 p.

4.

Giurgiu Ciprian

58 min.

-

0 p.

49

84

-

385 p.

385 p.

5.

Mocan

Calin

20 min.

-

0 p.

66

75

-

366 p.

366 p.

6.

Hiriscau Traian

54 min.

-

0 p.

115

49

-

311 p.

311 p.

7.

Leas

Armando

134 min.

79 min.

158 p.

44

27

-

152 p.

310 p.

8.

Vacut

Dorian

78 min.

30 min.

60 p.

96

14

-

152 p.

212 p.

9.

Coloji Gheorghe

12 min.

-

0 p.

41

35

-

181 p.

181 p.

10.

Chelu

Emilian

54 min.

-

0 p.

41

31

-

165 p.

165 p.

11.

Butnar

 Alin

20 min.

-

0 p.

17

31

-

141 p.

141 p.

12.

Varzescu Marius

48 min.

-

0 p.

18

21

-

102 p.

102 p.

13.

Voicu Ilie

114 min.

39 min.

78 p.

12

3

-

24 p.

102 p.

14.

Broscoi  Adrian

15 min.

-

0 p.

6

21

-

90 p.

90 p.

15.

Sorin Tigan

39 min.

-

0 p.

35

13

-

87 p.

87 p.

16.

Purda Calin

42 min.

-

0 p.

2

20

-

82 p.

82 p.

17.

Lopadean Marius

23 min.

-

0 p.

13

9

-

49

49 p.

18.

Hadarau

Vlad

87 min.

15 min.

30 p.

16

-

-

16 p.

46 p.

 

 

Etapa a III-a maturi 2011


 

 

Loc ocupat:

 

Concurent:

 

Rasa:

          Timp total zbor

Zbor la mare inaltime

Punctaj pentru zbor

Snur sub  2 metri

Snur peste 2 metri

Snur peste 2 metri pe

2 parti

Punctaj pentru joc

      Punctaj general

1.

Coloji Gheorghe

Jucatori de  Galati

31 min.

-

0 p.

49

167

1

722 p.

722 p.

2.

Leas

Armando

Jucatori de  Galati

95 min.

-

0 p.

141

63

27

528 p.

528 p.

3.

Mocan

Calin

Jucatori de  Galati

33 min.

-

0 p.

28

125

-

528 p.

528 p.

4.

Barboianu

Ionut

Jucatori de  Galati

133 min.

110 min.

220 p.

49

30

4

189 p.

409 p.

5.

Giurgiu

Ciprian

Jucatori de  Galati

57 min.

-

0 p.

11

72

-

299 p.

299 p.

6.

Hiriscau

Traian

Jucatori de  Galati

40 min.

-

0 p.

103

42

1

276 p.

276 p.

7.

Chelu

Emilian

Jucatori de  Galati

92 min.

-

0 p.

8

54

-

224 p.

224 p.

8.

Ionescu

Eugeniu

Jucatori de  Galati

64 min.

8 min.

16 p.

7

49

-

203 p.

219 p.

9.

Butnar

Alin

Jucatori de  Galati

51 min.

-

0 p.

54

39

-

210 p.

210 p.

10.

Lopadean

Marius

Jucatori de  Galati

13 min.

-

0 p.

61

30

-

181 p.

181 p.

11.

Nicolae

Gheorghe

Jucatori de  Galati

106 min.

17 min.

34 p.

60

14

-

116 p.

150 p.

12.

Vacut

Dorian

Jucatori de  Galati

88 min.

18 min.

36 p.

59

11

-

103 p.

139 p.

13.

Broscoi

Adrian

Jucatori de  Galati

28 min.

-

0 p.

33

18

-

105 p.

105 p.

14.

Purda

Calin

Jucatori de  Galati

20 min.

-

0 p.

8

24

-

104 p.

104 p.

15.

Hadarau

Vlad

Jucatori de  Galati

53 min.

-

0 p.

43

-

-

43 p.

43 p.

 

 * mai asteptam 2 rezultate de la Pitesti, dupa care intocmim clasamentul final.

 

 

Grupa Roller

Rasa Jucator de Galati

Clasament final maturi 2011

 

Crescator

Etapa 1

Etapa 2

Etapa 3

Total

1.Barboianu Ionut

397p.

737p.

409p.

1543p

2.Mocan Calin

383p.

366p.

528p.

1277p

3.Ionescu Eugeniu

599p.

424p.

219p.

1242p

4.Gheorghe Nicolae

405p.

622p.

150p.

1177p

5.Coloji Gheorghe

237p.

181p.

722p.

1140p

6.Leas Armando

277p.

310p.

528p.

1115p

7.Giurgiu Ciprian

195p.

385p.

299p.

879p

8.Hiriscau Traian

145p.

311p.

276p.

732p

9.Chelu Emilian

319p.

165p.

224p.

708p

10.Vacut Dorian

260p.

212p.

139p.

611p

11.Butnar Alin

136p.

141p.

210p.

487p

12.Broscoi Adrian

138p.

90p.

105p.

333p

13.Lopadean Marius

92p.

49p.

181p.

322p

14.Purda Calin

35p.

82p.

104p.

221p

15.Varzescu Marius

84p.

102p.

???

186p ???

16.Hadarau Vlad

14p.

46p.

43p.

103p

17.Voicu Ilie +

0p.

102p.

-

102p

18.Tigan Sorin

0p.

87p.

0p.

87p

 


Etapa I maturi 2011

Grupa Zburatori

 

Loc:

Concurent:

Rasa:

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor (total)

1.

Vanatoru Florin

Tippler englez

506 min.

13 min.

43 min.

181 min.

269 min.

1987 p.

2.

Filisanu Remus

Zburator de Severin

115 min.

30 min.

25 min.

40 min.

20 min.

300 p.

3.

Vacut Dorian

Zb. Dungat romanesc

50 min.

24 min.

7 min.

14 min.

5 min.

105 p.

 

 La rasa Zburator de Severin, concurentul nu a indeplinit baremele de durata si disparitie.

 

Etapa II maturi

 

Loc ocupat:

Concurent:

Rasa:

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor (total)

 

1.

Filisanu Remus

Zburator de Severin

320 min.

25 min.

15 min.

55 min.

225 min.

1345 p.

2.

Vacut Dorian

Zb. dungat romanesc

11 min.

11 min.

-

-

-

11 p.

3.

Vanatoru Florin

Tippler englez

NU A ZBURAT

 

 

 

 

0 p.

 

 Etapa III maturi

 

 

Loc ocupat:

Concurent:

Rasa:

Timp total zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor (total)

1.

Filisanu Remus

Zb. De Severin

200 min.

15 min.

25 min.

30 min.

130 min.

805 p.

 2.

Vacut Dorian

Zb. Dungat romanesc

12 min.

12 min.

-

-

-

12 p.

 

 

 REZULTATE CONCURS 2010

 

  CLASAMENT FINAL TINERET 2010

 

 OwnerGroup
 Breed Stage I Stage II  Stage III  Total
 Concurent  Grupa Rasa Etapa I Etapa II Etapa III Total
1.BARBOIANU IONUTRoller
Jucator de Galati
 334 pct. 389 pct.195 pct. 918 pct.
2.MOCAN CALIN
 RollerJucator de Galati 254 pct.
 233 pct.
 200 pct.
 687 pct.
3. GIURGIU CIPRIAN  RollerJucator de Galati 122 pct.
173 pct.
 284 pct.
579 pct.
4. LEAS ARMANDO
 RollerJucator de Galati255 pct.
 0 pct.
 317 pct.
572 pct.
5.  NISTOR ADRIAN
 RollerJucator de Galati 127 pct.
 97 pct.
 136 pct.
 360 pct.
6. CHELU EMILIAN RollerJucator de Galati 80 pct. 118 pct.
 142 pct.
 340 pct.
7. HADARAU VLAD
 RollerJucator de Galati 38 pct.
 42 pct.
 117 pct.
 197 pct.
8. OPREA FLORIN
 RollerJucator de Galati 38 pct.
 50 pct.
 51 pct.
139 pct.
9. FLOREA FLORIN
 RollerJucator de Galati 65 pct.
 65 pct.
 0 pct. 130 pct.
10. VACUT DORIAN RollerJucator de Galati 60 pct.
 32 pct.
 37 pct.
 129 pct.
11. PURDA CALIN RollerJucator de Galati 25 pct.
 48 pct.
 42 pct.
 115 pct.
12. LOPADEAN MARIUS
 RollerJucator de Galati 26 pct.
 40 pct.
 44 pct.
 110 pct.
13. TANASE VALENTIN
 RollerJucator de Galati 7 pct.
 85 pct.
 16 pct.
 108 pct.
14. BROSCOI ADRIAN RollerJucator de Galati 42 pct.
 57 pct.
 7 pct.
106 pct.
15. HIRISCAU TRAIAN RollerJucator de Galati 11 pct.
 44 pct.
 17 pct.
 72 pct.
16. TIGAN SORIN  RollerJucator de Galati 16 pct.
 13 pct. 21 pct.
50 pct.
       
1.TIGAN SORIN
Roller Roller Birmingham 7 pct.
 52 pct.
 20 pct.
79 pct.
       
1.BOGORODITA LAURENTIU  Zburator Tippler1815pct.
2020pct.
 0 pct.
3835 pct.
       
1.NISTOR ADRIAN
Zburator Zburator codalb
 59 pct.
 68 pct.
134 pct.
261 pct.
2.TANASESCU BOGDANEL
Zburator Zburator codalb
 41 pct.
 37 pct.
 51 pct.
129 pct.
       
1.TANASESCU BOGDANELZburatorZburator orbetean
98 pct.
 47 pct.
 88 pct.
233 pct.
2.TANASE VALENTIN
Zburator  Zburator orbetean
 10 pct.
 22 pct.
 20 pct.
52 pct.
       
1.BARBOIANU IONUT
Zburator  Zburator dungat 10 pct. 28 pct.
 12 pct.
50 pct.

 

ETAPA III TINERET

GRUPA ROLLER

 Concurent Rasa Timp de zbor Zbor la mare inaltimeSnur  sub 2m
Snur peste  2m
Snur peste 10m 
Total puncte
1. Leas ArmandoJucator de Galati 43 min.  -73x1=   73 pct. 97x2= 194pct. 5x10=  50 pct.
 317 pct.
2. Giurgiu CiprianJucator de Galati 19 min.  - -32x2= 64 pct. 22x10=  220 pct.
 284 pct.
3. Mocan Calin
Jucator de Galati 5 min.  - -30x2= 60 pct. 14x10=  140 pct.
 200 pct.
4.Barboianu Ionut
Jucator de Galati 155 min. 30min.x1=   30 pct. 99x1=   99 pct. 23x2= 46 pct. 2x10=  20 pct.
 195 pct.
5. Chelu Emilian
Jucator de Galati 40 min.  -6 x1=   6 pct. 28x2= 56 pct. 8x10=  80 pct.
 142 pct.
6. Nistor Adrian
Jucator de Galati 67 min. 11min.x1=   11 pct. 39x1=   39 pct. 43x2= 86 pct. - 136 pct.
7. Hadarau Vlad
Jucator de Galati 143min. 21min.x1=   21 pct. 54x1=   54 pct. 21x2= 42 pct.  - 117 pct.
8. Oprea Florin
Jucator de Galati 16 min.  -17x1=   17 pct.   2 x2=  4 pct. 3x10=  30 pct.
 51 pct.
9. Lopadean Marius
Jucator de Galati 8 min.  -4 x1=   4 pct.   5 x2= 10 pct. 3x10=  30 pct.  44 pct.
10. Purda Calin
Jucator de Galati 21 min.  -36x1=   36 pct.   3 x2= 6 pct.  - 42 pct.
11. Vacut Dorian
Jucator de Galati 47 min.  -23x1=   23 pct.   7x2= 14 pct.  - 37 pct.
12. Tigan Sorin
Jucator de Galati 85 min.  -9 x1=   9 pct.   6x2= 12 pct.  - 21 pct.
13. Hiriscau Traian
Jucator de Galati 5 min.  -7 x1=   7 pct.   5x2= 10 pct.  - 17 pct.
14. Tanase Valentin
Jucator de Galati 18min.  - 8 x1=   8 pct.  4x2=  8 pct.  - 16 pct.
15. Broscoi Adrian
Jucator de Galati 7 min.  -7 x1=   7 pct.  - - 7 pct.
16.Florea Florin
Jucator de Galati 0
 0 0 0 0etapa nu a fost efectuata in perioada stabilita 
        
1. Tigan Sorin 
Roller Birmingham 29   min.  -25x1=   25 pct.  - -20 pct.

 

 GRUPA ZBURATOR

 

 Concurent Rasa Timp de zbor Zbor la mica inaltimeZbor la medie inaltime
Zbor la mare inaltime 
Zbor la disparitie
Total puncte
1.Bogorodita Laurentiu
Tippler  0 0 0 0 0 etapa nu a fost efectuata datorita conditiilor meteo dificile
        
1.Tanasescu Bogdanel
Zburator orbetean  47 min.6 min.x1=  6 pct. 41min.x2=  82 pct. -
 -88 pct. 
2. Tanase Valentin
Zburator orbetean  15 min.10min.x1=  10 pct. 5min.x2=  10 pct.  - -20 pct. 
        
1. Nistor Adrian
Codalb romanesc  64 min.10min.x1=  10 pct. 38min.x2=  76 pct. 16min.x3 =48pct.  -134 pct. 
2.Tanasescu Bogdanel
Codalb romanesc  33 min.15min.x1=  15 pct. 18min.x2=  36 pct.  - -51 pct. 
        
1.Barboianu Ionut
Zburator dungat  12 min.12min.x1=  12 pct. - - -12 pct. 

ETAPA II TINERET

GRUPA ROLLER

 

 Concurent Rasa Timp de zborZbor la mare inaltime
 Snur  sub 2m  Snur peste  2m
Snur peste 10m
Total puncte 
 1.Barboianu Ionut Jucator de Galati

 256 min.

 84min.x1=   84 pct.
 93x1=     93 pct.
96x2= 192pct 2x10=  20 pct.
 389 pct.
 2. Mocan Calin Jucator de Galati 26   min. - 9x1=         9 pct.  72x2= 144pct8x10=  80 pct.
 233 pct.
 3. Giurgiu Ciprian Jucator de Galati 16   min. - 25x1=   25 pct. 29x2= 58 pct. 9x10=  90 pct 173 pct.
 4. Chelu Emilian Jucator de Galati 90   min. 3 min.x1=   3 pct.
 25x1=

25 pct.

 20x2= 40 pct. 5x10=  50 pct. 118 pct.
 5. Nistor Adrian Jucator de Galati 19   min. - 11x1=

11 pct.

 8x2= 6 pct.7x10=   70 pct  97 pct.
 6. Tanase Valentin Jucator de Galati 60   min. 17min.x1=   17 pct.
 26x1=

26 pct.

 21x2= 42 pct. - 85 pct.
 7.Florea Florin Jucator de Galati 30   min.
 - 35x1=   35 pct. 15x2= 30 pct. - 65 pct.
 8. Broscoi Adrian Jucator de Galati 19   min. - 25x1=

25 pct.

 16x2= 32 pct. - 57 pct.
 9. Oprea FlorinJucator de Galati 52   min. 5 min.x1=   5 pct.
 39x1=

39 pct.

 3x2= 6 pct. - 50 pct.
 10. Purda Calin Jucator de Galati 16   min. - 42x1=

42 pct.

 3x2= 6 pct. - 48 pct.
11. Hiriscau Traian  Jucator de Galati 14   min. - 20x1=

20 pct.

 12x2= 24 pct. - 44 pct.
12. Hadarau Vlad Jucator de Galati 29   min. 4 min.x1=   4 pct.
 22x1=

22 pct.

 8x2= 16 pct. - 42 pct.
13. Lopadean Marius Jucator de Galati 6      min. - 14x1=

14 pct.

 13x2= 26 pct. - 40 pct.
14. Vacut Dorian Jucator de Galati 25   min. - 8x1=

8 pct.

 7x2= 14 pct. 1x10=   10 pct 32 pct.
15. Tigan Sorin Jucator de Galati 158 min. - 11x1=

11 pct.

 1x2= 2 pct. - 13 pct.
16. Leas Armando Jucator de Galati 0 0 0 0 0 etapa nu a fost efectuata in perioada stabilita
        
 1. Tigan SorinRoller Birmingham  10 min. - 50x1=

50 pct.

 1x2= 1 pct. - 52 pct.

 

GRUPA ZBURATOR

 Concurent Rasa Timp de zbor  Zbor la mica inaltime
 Zbor la medie inaltime
Zbor la mare inaltime 
Zbor la disparitie
Total puncte
 1.Bogorodita Laurentiu Tippler 547min. 57min.x1=  57 pct.

 93min.x2

= 186 pct.

104min.x

3=312pct. 

 

293min.x5

=1465pct.

2020 pct.
        
 1. Tanasescu Bogdanel Zburator orbetean 27 min.
 7min.x1=  7 pct.

 20min.x2

=40 pct.

 - -47 pct.
 2. Tanase ValentinZburator orbetean  17 min. 12min.x1=  12 pct.

 5min.x2

=10 pct.

 - -22 pct.
        
 1. Nistor Adrian Codalb romanesc 36 min. 4min.x1=  4 pct.

 32min.x2

= 64 pct.

 - -68 pct.
 2. Tanasescu Bogdanel  Codalb romanesc 22 min. 7min.x1=  7 pct.

 15min.x2

= 30 pct.

 - -37 pct.
        
 1.Barboianu Ionut Zburator dungat 24 min. 20min.x1=  20 pct.

 4min.x2

= 8 pct.

 - -28 pct.

 

ETAPA I TINERET

 GRUPA ROLLER

 ConcurentRasa Timp de zbor
 Zbor la mare inaltime Snur sub 2  m 
 Snur peste  2 mSnur peste 10m 
Total puncte
 Medie puncte
 1.Barboianu Ionut Jucator de Galati
75 min.
5min.x1=   5 pct.
 134x1=

134 pct.

65x2= 130pct 7x10=   70 pct 334 pct 
 2. Leas Armando Jucator de Galati 44 min.
 -
 79x1=

79 pct.

88x2= 176pct - 255 pct 
 3. Mocan Calin Jucator de Galati 31 min.
 - 34x1=

34 pct.

 70x2= 140 pct 8x10=   80 pct 254 pct 
 4. Nistor Adrian Jucator de Galati 58 min.
 - 23x1=

23 pct.

 22x2= 44 pct 6x10=   60 pct 127 pct 
 5. Giurgiu Ciprian
 Jucator de Galati 12 min.
 - 26x1= 26 pct 23x2= 46 pct 5x10=   50 pct 122 pct 
 6. Chelu EmilianJucator de Galati  64 min.
 - 28x1=

28 pct.

 11x2= 22 pct 3x10=   30 pct 80 pct. 
 7.Florea Florin Jucator de Galati 31 min.
 - 45x1=

45 pct.

 10x2= 20 pct - 65 pct 
 8. Vacut Dorian Jucator de Galati 49 min.
 - 14x1=

14 pct.

 13x2= 26 pct 2x10=   20 pct 60 pct 
9. Broscoi Adrian Jucator de Galati 19 min.
 - 38x1=

38 pct.

 2x2= 4 pct - 42 pct 
10. Hadarau Vlad Jucator de Galati 40 min. - 36x1=

36 pct.

 1x2= 2 pct - 38 pct 
11. Oprea Florin Jucator de Galati 35 min.
 23min.x1= 23 pct. 15x1=

15 pct.

 - - 38 pct 
12. Lopadean Marius Jucator de Galati  8 min.
 - 18x1=

18 pct.

 4x2= 8 pct - 26 pct 
13. Purda Calin Jucator de Galati  8 min.
 - 19x1=

19 pct.

 3x2= 6 pct - 25 pct 
14. Tigan Sorin Jucator de Galati 69 min.
 3min.x1=  3 pct.  13x1=

13 pct.

 - - 16 pct 
15. Hiriscau Traian  Jucator de Galati 16 min.
 - 11x1=

11 pct.

 - - 11 pct 
16. Tanase Valentin
 Jucator de Galati 10 min.
 - 3 x1=

3 pct.

 2x2= 4 pct - 7 pct 
17. Chivu Adrian Jucator de Galati - - - - - RETRAS 
 1. Tigan Sorin Roller Birmingham  6 min.
 - 7x1=

7 pct.

 - - 7 pct 

 

GRUPA ZBURATOR

 ConcurentRasa Timp de zbor  Zbor la mica inaltime Zbor la medie inaltime
Zbor la mare inaltime
Zbor la disparitie
Total puncte
1.Bogorodita Laurentiu Tippler 385 min.

 7min.x1=

7 pct.

24min.x2=  48 pct.
30min.x3=  90 pct.

324min.x5

=1620 +50pct.

1815 pct.
1. Tanasescu BogdanelZburator orbetean
 64 min.
 30min.x1=  30 pct. 34min.x2=  68 pct.
 - - 98 pct.
2. Tanase Valentin Zburator orbetean
 10 min.
 10min.x1=  10 pct.  - - - 10 pct.
1. Nistor Adrian Codalb romanesc  42 min.
 25min.x1=  25 pct.  17min.x2=  34 pct.  - - 59 pct.
2. Tanasescu Bogdanel
 Codalb romanesc 32 min.
 23min.x1=  23 pct.  9min.x2=  18 pct.  - - 41pct.
1.Barboianu IonutZburator dungat
 10 min.
 10min.x1=  10 pct.  - - - 10 pct.
1.Radu Catalin
Zburator visiniu

 -

 -

 - - - stolul nu s-a ridicat

GRUPA JUCATOR

 Concurent Rasa Timp de zborNumar jocuri
Total puncte   Medie puncte
1.Sicora Fabian
 Pag de Iasi
 - - Cusca mobila- stol pierdut
 

 

- JUCATOR DE GALATI

LOTUL COMPLET 

 Concurent Etapa I
 Etapa II
 Etapa III
 Lot complet  
 HIRISCAU TRAIAN

 630/06

661/06 

118/09 

22527/09 

22566/09

22570/09

630/06

661/06

118/09

22520/09  

22566/09

22572/09  

 630/06

118/09

22527/09  

22566/09

22570/09

22572/09

  • 630/06 - M pe negru 661/06 - M pe albastru                   118/09 - M pe albastru 22520/09 - M pe albastru 22527/09 - M pe albastru   22566/09 - M pe galben 22570/09 - F pe albastru 22572/09 - F pe albastru  
 
MOCAN CALIN

 22503/09 

22594/09

22595/09

22596/09

22597/09

 22593/09

22594/09

22595/09

22596/09

22597/09

 22593/09

22594/09

22595/09 

22596/09

22597/09

763/10

  •  22503/09 - F pe galben 22593/09  - M pe negru   22594/09 - F pe albastru 22595/09 - F pe albastru 22596/09 - M pe negru 22597/09 - M pe negru 763/10
 
 SIMION VALERIU
 149/09 953/08 123/09 150/09 132/09 954/08 128/09 150/09 128/09 149/09 953/08 152/09 954/08 128/09 150/09   149/09   953/08   112/09   954/08
  •  953/08 - M pe negru   954/08 - F pe negru          112/09 - F pe negru                       123/09 - M pe negru                          128/09 - F pe negru            132/09 - F pe negru                       149/09 - M pe negru           150/09 - M pe negru          152/09 - F pe negru
 
 CHELU EMILIAN  
29/08 37/08 23/09 31/09  48/09 52/09 87/09

 1982/05 29/08    37/08    23/09    31/09    47/09     48/09

 1982/05 4/08       29/08      37/08     23/09       47/09      48/09
  • 1982/05 - M alb            4/08 - F alb                29/08 -F pe negru     37/08- F alb               23/09 - M alb             31/09 - M pe negru   47/09    48/09    52/09      87/09 - F pe negru
 
 PURDA CALIN
 5534/04 141/07 86/08  99/08   294/08 414/09 5534/04 141/07   86/08 293/08   414/09 415/09 5534/04 141/07   79/08  86/08    414/09 415/09 419/09
  • 5534/04 - F pe albastru 141/07 - M pe albastru    79/08 - F pe albastru        86/08 - M pe negru           99/08  - M pe negru       293/08 - M pe negru      294/08 - M pe rosu         414/09 - F pe negru        415/09 - M pe negru         419/09 - F pe albastru
 
 BARBOIANU IONUT 1722/06 17/07 C475/09 C441/09 D883/09  F460/09 12234/10 F460/09 D883/09 1722/06 C441/09 12234/10 1722/06 C441/09 D883/09 F460/09
  •  1722/06 - F pe albastru 17/07 - M pe albastru  C441/09 - M pe albastru C475/09 - F pe negru D883/09 - F pe albastru F460/09 - M pe albastru 12234/10 - F pe albastru
 
 LEAS ARMANDO
 1536/00 83/07    26/08   27/08  122/09   127/09 199/09 4586/00 83/07 27/08     122/09 131/09 146/09 159/09 4586/00 111/09    122/09 125/09 139/09 144/09 146/09
  • 1536/00 - M pe albastru 4586/00 - M pe albastru 83/07 - F pe galben      26/08 - F pe negru        27/08 - F pe negru      111/09 - F pe albastru  122/09 - M pe albastru 125/09 - F pe negru    127/09 - F pe galben  131/09 - M pe albastru 139/09 - M pe albastru 144/09 - F pe albastru   146/09 - F pe negru    159/09 - M pe albastru   199/09 - M pe albastru
 
 HANGANUT OVIDIU 4054/10 4059/10 4061/10 4062/10 4066/10 4067/10 4068/10  4053/10 4054/10  4055/10  4059/10 4061/10 4062/10 4067/10 4053/10 4054/10  4055/10  4059/10 4061/10 4062/10 4069/10 4053/10 4054/10  4055/10  4059/10 4061/10 4062/10 4066/10 4067/10 4068/10  4069/10 
 BARSAN MIREL 129/09  282/09 559/09  560/09  743/09 749/09 5831/09 282/09   559/09 560/09 749/09 5226/09  5831/09 282/09 559/09 560/09   744/09 749/09 5831/09
  • 129/09 - M pe negru 282/09 - M pe negru 559/09 - F pe negru 560/09 - M pe negru   743/09  - M pe negru 744/09 - F pe negru 749/09 - M pe negru 5226/09 - M pe negru 5831/09 - M pe negru
 
 VACUT DORIAN 739/08 2080/08 6259/08 2109/09 24990/09 349/10  2080/08 101/10 349/10 353/10  356/10  101/10 349/10 353/10 354/10 362/10  351/10 365/10
  •     739/08 - M pe negru 2080/08 - M pe galben 6259/08 - M pe negru 2109/09 - M pe galben 24990/09 - M pe castaniu 00101/10 - M pe negru 349/10 - M pe negru
         351/10 - F pe galben 353/10 - F pe rosu    354/10 - M pe rosu   356/10 - F pe negru
    362/10 - F pe negru  365/10 - F pe albastru
 
 BROSCOI ADRIAN 8846/03  311/09 315/09 325/09  338/09 8846/03 4429/04  315/09 317/09   325/09 338/09 8846/03 4429/04  315/09 317/09   325/09 338/09
  • 8846/03 - F pe albastru                        4429/04 - F pe rosu  311/09 - F pe negru     315/09 - M pe albastru 317/09 - F pe negru  325/09 - F pe negru  338/09 - M pe negru
 
 LOPADEAN MARIUS 311/07 990/08 997/08 314/09 870/09 881/09 22551/09 239/07   881/08 990/08 314/09 867/09 870/09 55/02 311/07 990/08  314/09 870/09 881/09
  •  55/02 - M pe negru  239/07 - M pe negru 311/07 - M pe negru 990/08 - M pe negru 997/08 - F pe albastru 314/09 - M pe negru  867/09 -M pe negru  870/09 - F pe negru  881/09 -F pe negru 22551/09  - M alb
 
 HADARAU VLAD 1802/07 5431/08 25721/09 25722/09 25748/09 25768/09   1802/07 5431/08 25721/09 25722/09 25748/09
  •  1802/07 - M pe albastru 5431/08 - M pe albastru 25721/09 - M pe albastru 25722/09 - M pe albastru 25748/09 - M pe albastru 25768/09
 
 CHIVU ADRIAN 024/08 025/08  5313/08  11050/09 11052/09 11080/09 11083/09  025/08 5313/08 11050/09  11080/09 11083/09 11084/09 024/08 025/08 5313/08 11018/09 11034/09 11050/09  11080/09
  •  024/08 - M pe albastru 025/08 - M pe albastru 5313/08 - M pe albastru 11018/09 - M pe albastru 11034/09 - M pe albastru 11050/09 - M pe albastru 11080/09 - M pe albastru 11083/09 - M pe albastru 11084/09 - M pe albastru
 

 

 CLASAMENT FINAL MATURI 2010

 

 Owner Stage I
Stage II
Stage III
Total
 Concurent  Etapa I
 Etapa II
 Etapa III
 Total
   1. HIRISCAU TRAIAN  180 pct.
 229 pct.
 170 pct.
 579 pct.
   2. MOCAN CALIN
 188 pct.
 195 pct.
 166 pct.
 549 pct.
   3. SIMION VALERIU " Pictoru' "
 36 pct.
 210 pct.
 123 pct.
 369 pct.
   4. CHELU EMILIAN 83 pct.
 204 pct.
 66 pct.
353 pct.
   5. PURDA CALIN
 115 pct.
 125 pct.
 96 pct.
 336 pct.
   6. BARBOIANU IONUT 42 pct.
 120 pct.
 128 pct.
 290 pct.
   7. LEAS ARMANDO
 105 pct.
 135 pct.
 42 pct.
 282 pct.
   8. HANGANUT OVIDIU
 80 pct.
 96 pct. 40 pct.
216 pct.
   9. BARSAN MIREL 16 pct.
 61 pct.
 93 pct.
170 pct.
 10. VACUT DORIAN 24 pct.
 47 pct. 83 pct.
 154 pct.
 11. BROSCOI ADRIAN 56 pct.
 48 pct.
 46 pct.150 pct.
 12. LOPADEAN MARIUS  18 pct.
 19 pct.
 29 pct.
 66 pct.
 13. HADARAU VLAD 6 pct.
 - 0 6 pct.
 14. CHIVU ADRIAN * 5 pct.
 195 pct.
 0 200 pct.

  * - concurentul nu a realizat puncte la nici una din cele trei categorii de punctaj pentru joc.

 

   ETAPA III MATURI  

 Owner Total time High flight time  Under 2m tumble Over 2m tumbleOver 10m tumble  Total points   Points/bird
 Concurent  Timp de zbor   Zbor la mare inaltime Snur sub 2  m  
 Snur peste  2 m Snur peste 10m  Total puncte Medie puncte
 1. Hiriscau Traian  17 min. -
 58x1=

58 pct.

 51x2=

102 pct.

 1x10=   10 pct 170 pct.
 28.3 pct/

porumbel

 2. Mocan Calin 22 min. -
 16x1=

16 pct.

 15x2=

30 pct.

 12x10=   120 pct 166 pct.
 23.7 pct/

porumbel

 3.Barboianu Ionut 134min. 

83min.x1=

83 pct.

35x1=

35 pct.

5x2=

10 pct.

 - 128 pct. 
 25.6 pct/

porumbel

 4. Simion Valeriu 39 min. 

15min.x1=

15 pct.

 20x1=

20 pct.

14x2=

28 pct.

 
 6x10=   60 pct 123 pct.
 20.5 pct/

porumbel

 5. Purda Calin 65 min. -
 48x1=

48 pct.

 24x2=

48 pct.

 - 96 pct.
13.7 pct/

porumbel

 
 6. Barsan Mirel97 min.  -
 91x1=

91 pct.

 1x2=

2 pct.

 - 93 pct.
 15.5 pct/

porumbel

 7. Vacut Dorian 38min. 

9 min.x1=

9 pct.

 32x1=

32 pct.

 6x2=

12 pct.

 3x10=   30 pct 83 pct.
 11.85 pct/

porumbel

 8. Chelu Emilian 33 min. -
 24x1=

24 pct.

 11x2=

22 pct.

 2x10=   20 pct 66 pct.
 9.42 pct/

porumbel

 9. Broscoi Adrian 8 min.
 -
 14x1=

14 pct.

 6x2=

12 pct.

 2x10=   20 pct 46 pct.
 7.66 pct/

porumbel

 10. Leas Armando 26 min.
 -
 14x1=

14 pct.

 14x2=

28 pct.

 - 42 pct.
 6 pct/

porumbel

 11. Hanganut Ovidiu 112 min.
 -
 16x1=

16 pct.

 12x2=

24 pct.

 - 40 pct.
 5.71 pct/

porumbel

12. Lopadean Marius 9 min.
 -
 23x1=

23 pct.

 3x2=

6 pct.

 - 29 pct.
 4.83 pct/

porumbel

 13. Chivu Adrian 80 min.
 - - - - 0 pct.  -
 14. Hadarau Vlad 11 min.
 - - - - 0 pct.  -

 

  ETAPA II MATURI

 Owner Total time High flight time  Under 2m tumble Over 2m tumble Over 10m tumble  Total points  Points/bird 
 Concurent  Timp de zbor   Zbor la mare inaltime  Snur sub 2 m  Snur peste  2 m Snur peste 10m  Total puncteMedie puncte
 

 1.Hiriscau Traian

132min.  

41min.x1=

41 pct.

 76x1=

76 pct.

 

 51x2=

102 pct.

 

 1x10=

  10 pct
 229 pct.  31.33 pct/

porumbel

 2.Simion Valeriu 56min. -  70x1=

70 pct.

 30x2=

60 pct.

 8x10=   80 pct 210 pct.  30 pct/

porumbel

 3.Chelu Emilian 80min. - 56x1=

56 pct.

 34x2=

68 pct.

 8x10=   80 pct 204 pct. 29.1 pct/

porumbel

 4. Mocan Calin 17min. - 3x1=

3 pct.

 26x2=

52 pct.

 14x10=   140 pct 195 pct. 39 pct/

porumbel

 5. Chivu Adrian 234min.

195min.x1=

195 pct.

 -- - 195 pct.  32.5 pct/

porumbel

 6.Leas Armando 57min. - 101x1=

101 pct.

 7x2=

14 pct.

 2x10=   20 pct 135 pct.  19.28 pct/

porumbel

 7. Purda Calin 107min. 

72min.x1=

72 pct.

 17x1=

17 pct.

 18x2=

36 pct.

 - 125 pct.
20.83 pct/

porumbel

 8.Barboianu Ionut 150min.

 109min.x1=

109 pct

 11x1=

11 pct.

 - - 120 pct.
 24 pct/

porumbel

 9.Hanganut Ovidiu 96min.

 9min.x1=

9 pct.

 81x1=

81 pct.

 3x2=

6 pct.

 - 96 pct.  13.71 pct/

porumbel

 10. Barsan Mirel 31min. - 49x1=

49 pct.

 6x2=

12 pct.

 - 61 pct.  10.16 pct/

porumbel

 11. Broscoi Adrian 15 min.
 - 38x1=

38 pct.

 5x2=

10 pct.

 - 48 pct.
8 pct/

porumbel

 12. Vacut Dorian 25 min.
 - 21x1=

21 pct.

 13x2=

26 pct.

 - 47 pct.
 9.4 pct/

porumbel

 13.Lopadean Marius 13min. - 19x1=

19 pct.

 - - 19 pct.  3.16 pct/

porumbel

14. Hadarau Vlad 0 0 0 0 0 0 0

  ETAPA I MATURI


 Owner Total time
 High flight time  Under 2m tumble
Over 2m tumble
Over 10m tumble
Total points
 Points/bird
 Concurent                       
Timp de zbor  Zbor la mare inaltime Snur sub 2 m Snur peste  2 m
Snur peste 10m
Total puncte
Medie puncte
1. Mocan Calin
 9 min.
-

 12x 1=

12 pct.

 43x 2=

86 pct.

9x 10=

90 pct.

188

pct.

 37.6 pct/

porumbel

 2.Hiriscau Traian

34 min.-

 112x1= 

112 pct.

24x2=

48 pct.  

 2x10=

  20 pct.

180 pct.

 30 pct/

porumbel

 3. Purda Calin

 

53 min.

20min.x1=

20 pct.

 69x1=

69 pct.

 13x2=

26 pct.

 -115 pct.

 19.1 pct/

porumbel

 4.Leas Armando

 

22min. -

67x1=

67 pct.

9x2=

18 pct.

 2x10=

20 pct.

105 pct.

15 pct/

porumbel

 5.Chelu Emilian

 

 19 min.
-

13x1=

13 pct.

10x2=

20 pct.

5x10=

50 pct.

83 pct.

11.85pct/

porumbel

 6.Hanganut Ovidiu

 

 60 min.
 -

 52x1=

52 pct.

 14x2=

28 pct.

 -80 pct.

11.41 pct/

porumbel

 7. Broscoi Adrian

 

 17 min.
-

50x1=

50 pct.

3x2=

6 pct.

 - 56 pct.

11.5 pct/

porumbel

 8.Barboianu Ionut

 

132 min.

 41min.x1=

41 pct.

1x1=

1 pct.

-
 - 42 pct.

6.83 pct/

porumbel

 9.Simion Valeriu

 

16 min.
 -

 24x1=

24 pct.

 6x2=

12 pct.

-
 36 pct.

 5.14 pct/

porumbel

 10. Vacut Dorian

 

 17 min.
-
24x1=
24 pct.
-
-
 24 pct.

 4 pct/

porumbel

 11.Lopadean Marius

 

 8 min.
 -

 18x1=

18 pct.

-
 - 18 pct.

 2.57 pct/

porumbel

12. Barsan Mirel

 

 15 min.
-

 14x1=

14 pct.

 1x2=

2 pct.

 - 16 pct.

 2.28 pct/

porumbel

 13. Hadarau Vlad

 

58 min.
-

 6x1=

6 pct.

 - - 6 pct.

 1 pct/

porumbel

 14. Chivu Adrian

 

107min.

 5min.x1=

 5 pct.

 - - - 5 pct.

 0.71 pct/

porumbel

 

 

REZULTATE CONCURS 2009

- JUCATOR DE GALATI

ETAPA I MATURI

 

CONCURENT

TIMP DE ZBOR

ZBOR MARE INALTIME

SNUR SUB 2M

SNUR PESTE 2M

TOTAL PCT.

1.Barboianu Ionut

166 min.

127x1=127pct.

17x1=17pct.

9x2=18pct.

162 pct

2.Piussi Torino

Nu a trimis rezultatele

 

 

 

 

3.Chivu Adrian

160 min.

132x1=132pct.

9x1=9pct.

-

141pct.

4.Hadarau Vlad

119 min.

37x1=37pct.

22x1=22pct.

---

59 pct.

5.Broscoi Adrian

 44 min.

-----

16x1=16pct

11x2=22

38 pct.

6.Hiriscau Traian

84 min.

7min.x1=7pct.

21x1=21pct.

4x2=8 pct.

36 pct

7.Lopadean Marius

 11 min.

-----

4x1=4 pct.

---

4 pct.

8.Taifun Sali

nu a trimis rezultatele

 

 

 

 

9.Bahria Ion

Nu a trimis rezultatele

 

 

 

 

10.Ciocan Sorin

1.-164 min

2.-223 min.

3.-543 min.

1.-140x1=140 pct

2.-200x1=200pct

3.-430x1=430pct

 

 

140 pct

 

ETAPA II MATURI

 

CONCURENT

TIMP DE ZBOR

ZBOR MARE INALTIME

SNUR SUB 2M

SNUR PESTE 2M

TOTAL PCT.

1.Barboianu Ionut

387 min.

337x1=337pct.

……...

7x2=14pct.

351 pct

2.Broscoi Adrian

33 min.

...............

62x1=62pct.

14x2=28

90 pct.

3.Chivu Adrian

182 min.

138x1=138pct.

11x1=11pct.

……..

149 pct.

4.Hadarau Vlad

91 min.

..........

22x1=22pct

……..

22 pct.

5.Hiriscau Traian

112 min.

76min.x1=76pct.

43x1=43pct.

9x2=18 pct.

137 pct

6.Lopadean Marius

11 min.

   -----

9x1=9 pct.

----

9 pct.


 ETAPA III MATURI

 

CONCURENT

TIMP DE ZBOR

ZBOR MARE INALTIME

SNUR SUB 2M

SNUR PESTE 2M

TOTAL PCT.

1.Barboianu Ionut

289min.

266x1=266pct.

……...

3x2=6pct.

272 pct

2.Broscoi Adrian

29 min.

...............

67x1=67pct.

17x2=34

101 pct.

3.Chivu Adrian

103 min.

25x1=25pct.

3x1=3pct.

……..

28 pct.

4.Hadarau Vlad

266 min.

178x1= 178

34x1=34pct

……..

212 pct.

5.Hiriscau Traian

58 min.

27x1=27pct.

17x1=17pct.

5x2=10 pct.

54 pct

6.Lopadean Marius

14 min.

   -----

44x1=44 pct.

2x2=4

48 pct.

 

 CLASAMENT FINAL MATURI 2009

 

CONCURENT

ETAPA I

ETAPA  II

ETAPA  III

TOTAL PCT.

1.Barboianu Ionut

162 PCT

351 pct

       272 pct

785 pct

2.Chivu Adrian

141 PCT

           149 pct

28 pct

318 pct.

3.Hadarau Vlad

 59 PCT

22 pct

212 pct

293 pct.

4.Broscoi Adrian

 38PCT

            90 pct

101 pct

229 pct.

5.Hiriscau Traian

36 PCT

137 pct

54 pct

227 pct

  6. Ciocan Sorin

      140
 ................. ............   140pct

7.Lopadean Marius

4 PCT

  9 pct

48 pct

61 pct.

 

REZULTATE CONCURS  2009

 

 ETAPA I  TINERET

CONCURENT

TIMP DE ZBOR

ZBOR MARE INALTIME

SNUR SUB 2M

SNUR PESTE 2M

TOTAL PCT.

Barboianu Ionut

114 min.

70 x 1= 70 pct.

 18 x 1=18pct

27x2=54pct.

142 pct

Broscoi Adrian

12 min.

-

16x1=16pct.

15x2=30pct.

46 pct.

  Leas Armando

24 min.

-

44x1=44pct.

17x2=34pct.

78pct.

  Chivu Adrian

77 min.

34x1=34pct.

-

-

34 pct.

  Hadarau Vlad

19 min.

-

36x1=36pct

-

36 pct.

  Hiriscau Traian

10 min.

-

6x1=6pct.

4x2=8 pct.

14 pct

  Nistor Adrian

34 min.

-

63x1=63pct.

11x2=22pct.

85 pct.

  Purda Calin

32 min.

-

96x1=96

22x2=44

140 pct.

 Lopadean Marius

 

  

 

 

 

 

   ETAPA II TINERET

CONCURENT

TIMP DE ZBOR

ZBOR MARE INALTIME

SNUR SUB 2M

SNUR PESTE 2M

TOTAL PCT.

Barboianu Ionut

112 min.

81 x 1= 81 pct.

 7 x 1=7pct

31x2=62pct.

150 pct

Broscoi Adrian

9 min.

-

35x1=35pct.

16x2=32pct.

67 pct.

 Leas Armando

17 min.

-

100x1=100pct.

24x2=48pct.

148pct.

 Chivu Adrian

104 min.

54x1=54pct.

-

-

54 pct.

  Hadarau Vlad

22 min.

-

38x1=38pct

-

38 pct.

 Hiriscau Traian

31 min.

-

52x1=52pct.

7x2=14 pct.

66 pct

  Nistor Adrian

53 min.

-

74x1=74pct.

29x2=58pct.

132 pct.

  Purda Calin

7 min.

-

27x1=27

7x2=14

41 pct.

Lopadean Marius

5 min.

-  

8x1=8 pct.

-

8 pct.

 

 

ETAPA III TINERET

CONCURENT

TIMP DE ZBOR

ZBOR MARE INALTIME

SNUR SUB 2M

SNUR PESTE 2M

TOTAL PCT.

Barboianu Ionut

48 min.

24 x 1= 24 pct.

 4 x 1=4pct

13x2=26pct.

54 pct

Broscoi Adrian

19 min.

-

23x1=23pct.

17x2=34pct.

57 pct.

 Leas Armando

17 min.

-

112x1=112pct.

1x2=2pct.

114pct.

 Chivu Adrian

-

-

-

-

-

  Hadarau Vlad

-

-

-

-

-

 Hiriscau Traian

16 min.

-

24x1=24pct.

19x2=38 pct.

62 pct

  Nistor Adrian

42 min.

-

49x1=49pct.

38x2=76pct.

125 pct.

  Purda Calin

27 min.

-

83x1=83

27x2=54

137 pct.

Lopadean Marius

7 min.

-  

2x1=2 pct.

-

2 pct.

 

CLASAMENT FINAL PUI 2009

 

CONCURENT

ETAPA I

ETAPA  II

ETAPA  III

TOTAL PCT.

1.Barboianu Ionut

142 PCT

150 pct

       54 pct

346 pct

2.Nistor Adrian

85 PCT

           132 pct

125 pct

342 pct.

3.Leas Armando

 78 PCT

148 pct

114 pct

340 pct.

4.Purda Calin

 140PCT

            41 pct

137 pct

318 pct.

5.Broscoi Adrian

46 PCT

67 pct

57 pct

170 pct

  6. Hiriscau Traian

      14 PCT

66 pct

62 pct

   142 pct

7.Chivu Adrian

34 PCT

  54 pct

0 pct

88 pct.

8.Hadarau Vlad

36 PCT

38 pct

0 pct

74 pct

9.Lopadean Marius

-

8 pct.

2 pct.

10 pct